Elon Musk "5 yıl içinde insanların şu an kullandığı lisana gerek kalmayacak" dedi

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,813
Tesla CEO’su Elon Musk, üzerinde çalıştığı bir teknoloji sayesinde 5 yıl içerisinde insanların bugün kullandığı lisanlara “gerek kalmayabileceğini” söyledi.
Elon Musk 5 yıl içinde şu anki lisanların kullanılmayacağını söyledi

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,898
Burada şair diyor ki güzel bir teknoloji geliyor ve bunu ben satacağım

Şimdiden ismini açıklıyorum : Mars Language

Oluşabilecek enişte muhabbetleri : Bacanak bak şimdi bize bir çip takacaklar, dünyada ki herkesle aynı dili konuşup anlaşacağız

Bacanak : Yoh yav

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,813
Burada şair diyor ki güzel bir teknoloji geliyor ve bunu ben satacağım

Şimdiden ismini açıklıyorum : Mars Language

Oluşabilecek enişte muhabbetleri : Bacanak bak şimdi bize bir çip takacaklar, dünyada ki herkesle aynı dili konuşup anlaşacağız

Bacanak : Yoh yav
Eniştelerin her zaman bir fikri vardır😂

Reaksiyon puanı
6,426
Adam çocuğunun adı ile bunu başlattı zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dumana geri mi döneceğiz? (!)

Reaksiyon puanı
19,168
Konuşmadan durulmaz @Dilara Kaya, illa ki bir şeyler konuşmak zorundasın, aksi halde kafayı tırlatabilirsin! :) Çünkü bu bir ihtiyaçtır. Çocuğunu ancak kelimelerle sevebilirsin! Aşkını kelimelerle haykırabilirsin. Hüznünü de yine kelimeler ifade edebilir. Gurbetteysen anacığın her gün senin sesini, konuşmanı duymazsa rahat edemez.

Bu "Akıllı manyak"lar insanlığın en büyük kâbusudur aslında; Sadece robotların, ya da robotlaşmış insanların yaşadığı ruhsuz bir dünya tasarladıkları için! Böyle bir dünyada aşk yoktur, sevmek, sevilmek de yoktur. Ağlamak, gülmek de keza!

Mutfak ile tuvalet arasında geçen ve sadece Biyolojik faaliyetlerin olduğu bir dünya.

Siz de böyle bir dünya mı istiyorsunuz yoksa?! :D

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,813
Konuşmadan durulmaz @Dilara Kaya, illa ki bir şeyler konuşmak zorundasın, aksi halde kafayı tırlatabilirsin! :) Çünkü bu bir ihtiyaçtır. Çocuğunu ancak kelimelerle sevebilirsin! Aşkını kelimelerle haykırabilirsin. Hüznünü de yine kelimeler ifade edebilir. Gurbetteysen anacığın her gün senin sesini, konuşmanı duymazsa rahat edemez.

Bu "Akıllı manyak"lar insanlığın en büyük kâbusudur aslında; Sadece robotların, ya da robotlaşmış insanların yaşadığı ruhsuz bir dünya tasarladıkları için! Böyle bir dünyada aşk yoktur, sevmek, sevilmek de yoktur. Ağlamak, gülmek de keza!

Mutfak ile tuvalet arasında geçen ve sadece Biyolojik faaliyetlerin olduğu bir dünya.

Siz de böyle bir dünya mı istiyorsunuz yoksa?! :D
Yok ben istemiyorum...

Mxns

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Uçuk futurist Transhuman şeyler insanlıktan çıkartır orada dur bakalım Elon :)

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Keşke böyle birşey olsa da o ülkenin bu ülkenin dilini öğrenme cabasından kurtulsak.
Dünya'da bir tane dil olsa ne güzel olurdu be..

• Beğen
Reactions: bud

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Boş atmış biraz bence. Ama olabilir. Bence olursa ingilizce ye geçiş olur. Dünya dilinin daha kalkmasına var.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
11,878
Star trek filmlerini izleyenler bilir biraz ütopik bir teknoloji ama evrensel çevirici denen tercüme cihazları kullanırlar. Herkes kendi dilini konuşur ama karşındaki dili anlarlar.

CtrlEnter

Doçent
Reaksiyon puanı
674
Hayvanlar bunun yolunu biliyor. Koklaşarak anlaşıyorlar.

NxeS

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Vardır bir bildiği diyeceğim fakat ya yoksa. Sadece başkalarını uğrastırıp fikirlerinden istifade etmek için yapıyorsa...

Son düzenleme:

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,010
Kürt Elon ne diyorsa doğrudur ben kefilim :D