Elimdeki Patates Harici GPU Hakkında Bir Soru

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar elimde böyle bir patates harici gpu var bunu ben 1.5 sene önce falan eski yanık kokusu aldığım kısa devreden zarar gören anakartıma takmıştım anakart pegatron ipxsb-h61 di onarım yapılmıştı yeni anakartımda ASUS P5G41T-M LX şimdi ben bunu yeni anakartıma taksam yanar mı yani kısaca demek istediğim yeni anakartıma zarar verir mi bu anlattığım sebepten dolayı sizce ekran kartında arıza var mıdır herhangi bir şekilde? (Fotoğrafı aşağıdadır)

20210118_100436.jpg

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Daha önce ,tamir görmüş bi anakartta kullanmışsın ,yanlış anlamadıysam. Bu durumda Asus anakartta da kullanılabilir.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Daha önce ,tamir görmüş bi anakartta kullanmışsın ,yanlış anlamadıysam. Bu durumda Asus anakartta da kullanılabilir.
Hayır tamir görmeden önce kullandım yanık kokusu alıyordum anakarttan anakarttan mıydı koku ekran kartından mı emin değilim ramleri falan takamamıştım doğru düzgün slotlara oturmamıştı tam 1 ramler yanlış hizadaydı anakartın ram slotu üzerinde 1 tarafını oturttum mandala bir tarafını oturtmadım mandala yani anlayacağınız ram lerin bir tarafı kalkık duruyordu karman çorman slotun birinide kırdım yanlış hizalandığı için nasıl takacağımı bilmiyordum ramleri doğru hizalayıpta daha sonradan yanlış hizalayıp kırmış olabilirim çok çelişkili bir olay ve anlatım bu anakartı gg ettim şimdide bu patates ekran kartını taksam şimdiki anakarta anakartın yanma ihtimali yüksek olur mu bunu merak ediyorum sadece.

bedirhandjdk

Asistan
Reaksiyon puanı
49