Elementary OS kurulum sorunu

therenaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Kali Linux kullanıyorum. Pantheon masaüstü ortamını gördüm ve beğendim. Daha sonra bu ortamın kendine ait işletim sistemini duyunca indirmek istedim. İSO dosyasını orijinal siteden de farklı sitelerden de farklı sürümlerini de indirdim. Ancak burner ile flasha yazdırdığım zaman fotoğraftaki hatayı alıyorum. Bu USB Bellek'den başka iki USB Bellek daha denedim, aynı sorun devam ediyor. Ayrıca farklı burner'ları da denedim. "UnetBootin, Win32 Disk Imager, Rufus" ve daha niceleri. Farklı bir ISO dosyasını sorunsuz açıyor, Elementary OS'da ise hep aynı hata. Gelen menüde hangi seçeneği seçersem seçeyim (örneğin Elementary OS indir yada Elementary OS dene) fotoğraftaki hatayı alıyorum. Yardım eder misiniz ?

Ekli dosyalar

• IMG_20190403_214133-min.jpg
    IMG_20190403_214133-min.jpg
    154.3 KB · Görüntüleme: 652

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Usb stick fat32 biçiminde mi? Eğer NTFS biçiminde ise bu sorun ile karşılaşmam muhtemel eğer fat32 biçiminde ise yüklemek istediğin disk ext4 formatında mı? (zaten yükleme kısmında otomatikman ext4 formata çevriliyor ama yine de sen kontrol et) en son hiç olmaz ise sırası ile fat32 ext4 ve NTFS biçiminde usb stick'i formatla

therenaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ol
ormata çevriliyor ama yine de sen kontrol et)
bellek fat32 biçimindeyken bu hatayı alıyorum. Yüklemek istediğim diskin hangi formatta olduğunu nasıl bakacağımı bilmiyorum şuan flashı ext4 ile formatladım olmazsa ntfs ile deneyeceğim. Teşekkürler.

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Yükleme medyasinı rufus ile dd yansima modunda olusturmayi dene

Ekli dosyalar

• tmp-cam-1905391439.jpg
    tmp-cam-1905391439.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 311

therenaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Usb stick fat32 biçiminde mi? Eğer NTFS biçiminde ise bu sorun ile karşılaşmam muhtemel eğer fat32 biçiminde ise yüklemek istediğin disk ext4 formatında mı? (zaten yükleme kısmında otomatikman ext4 formata çevriliyor ama yine de sen kontrol et) en son hiç olmaz ise sırası ile fat32 ext4 ve NTFS biçiminde usb stick'i formatla
Bir değişiklik olmadı üçünü de denedim

ZEUS124

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Valla aklıma başka birşey gelmiyor hocam

therenaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaslar sorunu cozdum ayni sorunu yasayan varsa install elementary os kismina gelsin boot yerinde entere basmayin F6 basin orda kod gelicek size quiet splash yazan yerin yanina nomodeset ekledim quiet splash yazan yerin yaninda -- var onun da yanina ayni sekilde nomodeset ekledim entere bastim kurulum yeri acildi.
yani soyle olcak ...... quiet splash nomodeset-- nomodeset