Elektronik Ürünlere Zam Yağmuru!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Bu nasıl bir bakış açısıdır? Ben 2 yıldır aynı telefonu kullanıyorum, bana yetmeye başladı ve yenisini almak istiyorum ve bu en doğal hakkım. Ne diye taş koyuyorlar önüme? Ben demiyorum ki her sene gereksiz harcama yapıp sırf şeklim olsun diye yeni telefon alan yok, var evet. Ama bunu engellemenin yolu da vatandaşını soymaktan değil onları eğitmekten geçer yani EĞİTİMDEN geçer.

Bunu diyenlerin hepsi çıktığı gün adamlarını gönderip yenisini aldırıyorlar.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Bu zam tüm elektronik cihazlara mı olacak, yoksa yerlisi bulunan cihazlara mı sadece?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Merak etmeyin. Malını satmak isteyen kampanya başlatır. Ama tüketici olarak ağırlığımızı koymayı başaramıyorsak, fazla bir şey çıkmaz. Pazara gidildiğinde de, önce pazarlık yaparsınız ve fiyatı size uygun geldiğinde satın alırsınız. Aynı şekilde Sanaii ürünlerinde de, tavrımızı koyamadıkmı, pzarlıktan üretici kârlı çıkmış olur. Üreticiler bu vergileri kesinlikle, maliyeye ödemeden önce, aylarca işletecekler ve bundan faiz geliri elde edecekler. Bi dişimizi sıkmay beceremiyorsak, maalesef başkalarının başka bir şey becermesine de engel olamayacağız.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Vestel'in başındaki adam bile iPhone kullanıyor bu neyin Kafası.
Rakibinin ürününü inceliyordur.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ne kadar basit düşünüyorsunuz.Sadece telefona gelmiyor bu zam.Mesela bem yıllar sonra ilk kez adam akıllı bilgisayar alacağım. Beğendiğim modeli 3 yıl önce arkadaşım 2500Tl'ye alırken ben 3000-3500 civarı alacağım. Benim günahım ne?Haa geçtim kişisel zevkleri , elektronik ile uğraşan veya para kazanan insanlar var. Bir işletme neden 500 Tl daha fazla para verip bir bilgisayar alsın?
Üç sene öncesinin Bilgisayrı artık alınmaz. (Donanımı da üç sene öncesi ile aynıysa)

cengaver51

Dekan
Reaksiyon puanı
169
ülke yi 80 yıldır yemekden batrıamadılar bu saatten sonrada battmaz ama halkımız her b.ku hemen kabullenmesi kadar rahatsız edici bişey yok halkımız sesini çıkartmayı bilimıyor bir şeyin indirime gitmesını ıcın talebın kesılmesı vergi indirmi getirir

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Bugun evdekilerle bu konuyu konusuyorduk ben öküz gibi VESTEL firmasını savunuyordum yok 'Türkiyede üretiliyor , bizim malımız , biz yaptık , ülke gelişiyor falan filan' dayım googleye yazdı ve baktıkkı megersem parcalar yurtdısından gelip tr de monte edilıyormuş :sneaky2:

Reaksiyon puanı
16,118
parçaları satın almak daha ekonomik oluyor komple kimse yapmıyor iki parçayı bir araya gtirmemiş insanların atıp tutması bu devir ekonomi devri vestel dünyaya üretim yapıyor sony,lg onun müşterisi.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Yunanistanda yok mesala :)
Yunanistan'ın batmasının sebebi euro bölgesinde olmasıdır. Süregelen krizden üreten ülkeler (Almanya, Fransa gibi) pek etkilenmezken diğerlerine göre pek üretemeyen ülkeler (İtalya, İspanya ve Yunanistan) etkilendi bilhassa Yunanistan. Bizim o muhteşem(!) ekonomimiz euro bölgesine girse 1 ay dayanamaz öyle anlayın.
Yani şunu bile savunuyorsunuz ya insan gerçekten hayret ediyor...

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Samsung, iphone gibi firmaların 2500-3000 liraya telefon sattığı yerde Vestel veya başka bir marka 700 liraya telefon satacak sanıyorsanız hayal görüyorsunuz. Bu pastadan herkes payını alacak zararda olan yine vatandaş olacak.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Samsung, iphone gibi firmaların 2500-3000 liraya telefon sattığı yerde Vestel veya başka bir marka 700 liraya telefon satacak sanıyorsanız hayal görüyorsunuz. Bu pastadan herkes payını alacak zararda olan yine vatandaş olacak.
Kimsede öyle büyük bir beklenti yok ama

Vestel gidip S200'lü cihazları şu an S615 cihazların (Smart 6 ile T60 olduğu) fiyat aralığında satışa çıkarınca haklı olarak tüketici de Vestel'den uzaklaşıyor.

Şu an GM Vodafone (Türk üretici değil ama yaptığı şey Turkcell'inkinden farksız) ve Turkcell doğru yoldan ilerliyor.

GM google ile android one telefonu sundu.

Turkcell ile vodafone da ilk defa iyi donanımda operatör cihazı sundu.

Vestel S615 işlemcili bir cihaz sürsün ya da MTK6752/6753. 16 GB dahili depolama artı sd kart slotuna yer versin 749 TL (T60 ile aynı fiyatta olmasın diye biraz düştüm fiyattan) desin. Bir de arayüzü stok halde bıraksın. Güncelleme sözü getirsin. Bitmiştir bu olay.

Zaten bilinçli tüketici f/p cihazı görünce onu almasa bile etrafındakilere önerir.

Vestel umarım iyi bir hamle yapar yeni cihazında. Ilk cihazlar herhalde android ekosistemine attığı ilk adım diye böyleydi. Umarım bir daha böyle olmaz.

Son_Mohikan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu ülke bu kadar vergi almasa da batmaz.
insanlar yeterince mağdur. :)
yunanistan'ın durumu daha da farklı, bir araştır dostum istersen iki ülke arasındaki muhteşem farkları.

Yunanistan'da senin gibi, üretmeden lüks yaşama kurbanı olduğu için batıyor. :biggrin:

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Millet zar zor aliyor birde üstüne ek vergi koyuyorlar olan yine garibana oluyor parası olan gidip alıyor böyle ekonomi politikası mı olur yahu ..

mraliaras

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Yav arkadaşım hem taksiti kaldır, hem zam yap ohh ne güzel.

POMEM

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Alacak enayi olur yine merak etmeyin.

j.connor

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu zamlarla yeni savaş uçağının parası çıkartılmaya çalışılıyor herhalde

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sırf bunlara inat yemem içmem gider ithal telefon alır o dandik yerli malı telefon bozuntlarını almam.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu tarz dayatmalarla teşvik falan olmaz arkadaş. Neresinde bunun demokrasi, özgürlük, neresinde adalet ? Devletimizden aldığı teşvikte bile sahtekarlık yapan bu insanlara destek ver. Üç kuruşa ürettiği dandik malları on kuruşa ürettim diye o kadar destek aslın sonra o üç kuruşa ürettiği malları on kuruşa ürettim diyip 20 kuruşa satsın. tamam bunlara alışkınız ama bu zamlar neyin nesi arkadaş. Kim Hangi elektronik aleti kullanmak isterse kullanmakta özgür değil anlaşılan. Böyle bi devlet anlayışı olamaz. Sen illede onların istediğini kullan diye adamlar diğerlerine fahiş zamlar yapıyo. Monarşiyle diktatörlükle falan yönetiliyoruz artık.Sizene kardeşim bizim kullandığımız telefondan Yerli üreticileri kaliteli ama fiyatı yurtdışı değerlerinin iki katı olmayan üretim ve satış konusunda denetlesenize.Bırakın artık alt gelir grubunun yakasını bırakın.Allah hepinizin belasını versin bu milletten dayatmalarla kanun yasa yönetmelik adı altında aldığınız veya çaldığınız ne varsa fitil fitil burnunuzdan gelsin.Allah yemek yedirmek nasip etmesin evlatlarınızdan en yakınlarınızdan çıksın inşallah acısı.Hiç biriniz gün yüzü görmeyin, hastalıklardan kurtulamayın, sevdikleriniz ve siz hastalıklardan sürüm sürüm sürünün ama o milleti haksız yere sömürerek aldığınız para,mal ve mülkler çare olmasın size inşallah.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Yapılan bu saçmalığa karşı en azından change.org da kampanya açılmalı.Burada onlara kayıp sövmekle elimize stresten başka bir şey geçmiyor malesef.

AxeDas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu nasıl bi teşvik yöntemi? Yerli alıp iki sene boyunca garantiyle uğraşacağıma hiç almam daha iyi.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bu millet herşeye müshehak az bile bu vergiler.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
yerli üretime destek olmak istiyorsan yurt içinde üretilenden daha az vergi alırsın olur biter
vatandaşın sırtına yük bindirerek neyin teşviğini yapıyorlar ?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Vergi vergi vergi zaten suan ki olan vergi yeterince fazla 250 dolarlik telefon bile 1300 den geliyor buraya (normalde 700 900 arasi mantikli olan en azndan), vestel mestel den sebep mi bilmiyorum ama vestelin telefonlari asla satmayacak adamlar satmak istiyor telefon sektorune yeni giriyor bu ne guvendir kardesim bide yerli malı daha ucuz olcagina asus zenfone dan bile pahali sacmaliga bak koskoca yurt dısından asus bile o fiyattan gelmiyo ulkemize artk vestele ne diyim bilmiyorum egoist mi desem teknoloji ozurlu mu desem .

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Olmayan hükümetle nasıl zam kararı çıkarıyorlar? ??? Akıllı olun az.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Herşeyin yerlisini biz üretiyoruz yerli malına yönelin :bored: ayrıca zam değil eshefle kınıyorum güncelleme :thumbdown: İnsan Hayret ediyor :scared:

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Kenan imirzalıoğluna vereceği reklam parasını argeye harcasa vestel daha iyi olur.
100 dolarda olsa casper almam.
cep telefonum laptoplarından daha iyi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bunları yapıcaklarına insanlara her sene telefon değiştirmemeyi aldıkları telefonu 3-4 sene kullanmayı ogretseler daha iyi olucak adamlarda haklı sonucta milli servet ama zam cozum değil gt sıkşınca hemen zama sarılmayın