Elektrikli otomobil için yüzde 70'e varan ÖTV!

Bu konuyu okuyanlar

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
tesla-model-s.jpg

https://shiftdelete.net/elektrikli-otomobil-yuzde-70-otv

Elektrikli otomobiller için yüzde 70'e varan özel tüketim vergisi eklemesi yapıldı! Torba yasa kapsamında gelen vergiyi muhalefet fark etmedi.

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Haber için henüz doğrulayıcı bir kaynak bulunamamış ama özenle aranmaktadır.

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Yetmez ama evet.. Bu tarz şeyler olur bu ülke de şaşırmamak lazım

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Aynı Link'te bunlar yazıyor:

Güncelleme: Maliye Bakanı iddia edilen vergi artışının gerçek dışı olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada ”ÖTV’ye tabi söz konusu mallarda herhangi bir vergi artışı olmayacağı vurgulanmıştır. Netice olarak, elektrik motorlu otomobillerin ÖTV’sinde 1 kuruş dahi zam yapılmayacaktır” denildi.

Yerli otomobil şirketinin kurulmasına çok kısa bir süre kala elektrikli araçlara vergi yükü getirildi. Kısa süre öncesine kadar elektrikli araçların üzerinde vergi yükü bulunmuyordu. Yeni torba yasayla birlikteyse durum tamamen değişti.

Elektrikli otomobil için hem ÖTV ve MTV geldi
Yeni torba yasaya kadar elektrikli araçlardan yüzde 3 ile 15 arasında ÖTV alınırken, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) alınmıyordu. Ancak, yeni yasa tasarısıyla birlikte MTV de alınmaya başlayacak.

Tuğ-han

Doçent
Reaksiyon puanı
482
Fiyuvvvv Normal Arabaya paramız yetmiyor buna hiç yetmez :) :D

aslanmemo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
tesla-model-s.jpg

Elektrikli otomobil için ÖTV artırıldı! - Teknoloji Haberleri

Elektrikli otomobiller için yüzde 70'e varan özel tüketim vergisi eklemesi yapıldı! Torba yasa kapsamında gelen vergiyi muhalefet fark etmedi.
Elektrikli veya Hybrid otomobillere ötv var mı yok mu? olur mu?
Tesla uzaya çıktı biz elektrikli araçlara ötv zammı geldi mi?, geliyor mu?, gelecek mi?, geldi haberimiz mi yok! derken meclisten geçen torba kanununa göre elektrikli veya hybrid otomobillere ötv zammı geldi ZANNETTİK. Ama zam gelmeyecek demek te değil! çünkü hükümet dilediğinde ilgili yasada geçen oranlarını uygulayabilir. Ben bu kadar yorumlar iken aşağıdaki videoda daha fazla yorum ile bir video paylaşıyorum izleyebilirsiniz. veya bu mesajın altına sizde düşünceleriniz yazabilirsiniz. okuyan arkadaşlara teşekkür ederim.