• Redmi Note 10 Pro vs POCO X3 Pro!

    Teknolojik ürünlerin fiyatları yükselirken, akıllı telefon fiyatları da bundan oldukça fazla etkileniyor. Son zamanlarda telefon almak istiyorsanız bu video tam da size göre.

ELEKTRİKLİ ARAÇ SAYISI GİDEREK ARTIYOR!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

necromancers

Öğrenci
Katılım
16 Mart 2018
Mesajlar
31
Reaksiyon puanı
4
Puanları
8
Yaş
28
Günümüzde elektrikli otomobiller, günden güne popülerliği artırıyor. Popülerliğini arttırmakla kalmayıp, üretiminde de artışın olduğu gözden kaçmıyor. Ayrıca bu artışlar, yapılan araştırmalarda da açıkça gözüküyor.

Yakın zamanlarda araştırma yapan şirketler, ektrikli araç sayılarına yönelik incelemerini bitirdiğini duyurdu. Hatta, bu araştırmada Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) verilerinin yanı sıra medya yansımalarından da bilgiler derlendi. Derlenilen bilgilere göre ise, 2017 yılındaki elektrikli araç sayısı 2016 yılına oranla yüzde 55 artış gösterdi. Böylelikle, 2017 yılında elektrikli ve plug-in hibrid araç kullanımının 3 milyon 109 bin 50 olduğu saptandı. Bu rakamın 2016 yılında ise 2 milyon civarında seyrettiği belirlendi.
elektrikli-otomobil-1.jpg

EN ÇOK SATIŞ ÇİN’DE GERÇEKLEŞTİ

Ayrıca elektrikli araçlarla ilgili medyaya yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2017-2018 yıllara arasında elektrikli araçlarla ilgili 4 bin 886 haber yansıması tespit edildi. Raporda, 2017 yılında Çin’de 600 bin civarında elektrikli araç satışının gerçekleştiği açıklanırken, geçen yıl elektrikli araç sayısının bu kadar çok artmasında Çin’in çok büyük rolü olduğu görüldü. ABD’de de ise elektrikli araç satışının 300 bin sınırına yaklaştığı saptandı. Bununla birlikte, Avrupa’daki en büyük payın, elektrikli araç oranı yüzde 39 olan Norveç’e ait olduğu belirlendi. Norveç’i yüzde 12 ile İzlanda takip ederken, listenin ilk beşinde yer alan diğer ülkeler İsveç, Çin ve Almanya olarak kayıtlara geçti. Elektrikli araç kullanımı giderek artarken buna paralel olarak özel şarj istasyonlarının da düzenli bir şekilde arttığı görüldü. 3 milyon sınırına gelen halka açık istasyon sayısının ise sadece yüzde 25’inde hızlı şarj özelliği olduğu tespit edildi.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst