Elektrikçi(Veya anlayan) bakabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Bir şeyi merak ettim.Şimdi benim orjinal şarj adaptörüm bozuldu ama böyle ilk başlarda temassızlık oluyordu elektrik gelmiyodu sonra gitti.Kablo da sorun yok.Başka marka şarj aleti aldım ama bataryayı öldürdü.Ben bu elimdekini tamir edebilir miyim? Ve sizce sorun şu mu? Alttaki gibi bir adaptör düşünün uç kısımlarındaki metaller elektrik iletiyor anladığım kadarıyla benim adaptörün o uçlarının iç kısmı aşınmış.O uçları bir şekilde söküpyenisini takmak işe yarar mı? Yani sorunum bu olabilir mi? Orjinal bulamıyorum.200 tl dediler...Çok pahalı:(
images (1).jpeg

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Ne marka kullanıyorsun. Farklı marka hızlı şarj adaptörlerini kullanabilirsin. Metal uçları sökmen mümkün olmayabilir çünkü devamında gördüğün plastik kısımdan içeriye devam ediyor.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Ne marka kullanıyorsun. Farklı marka hızlı şarj adaptörlerini kullanabilirsin. Metal uçları sökmen mümkün olmayabilir çünkü devamında gördüğün plastik kısımdan içeriye devam ediyor.
Sony ya internettekiler muhtemelen orjinal değil çünkü şekli bile tutmuyor.Amperi biraz farklı o yüzden hızlı şarj aletleri olmuyor.En yakın amperde samsung orjinal diye aldım o da orjinal çıkmadı.
Sony

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,394
Sony ya internettekiler muhtemelen orjinal değil çünkü şekli bile tutmuyor.Amperi biraz farklı o yüzden hızlı şarj aletleri olmuyor.En yakın amperde samsung orjinal diye aldım o da orjinal çıkmadı.

Sony
Hızlı şarj aletlerinin amperi genelde standarttır. 2.1 veya 2.4 amper oluyorlar. Farklı marka şarj aletleri de işine yarar illa telefon markasına ait olmaları gerekmiyor.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hızlı şarj aletlerinin amperi genelde standarttır. 2.1 veya 2.4 amper oluyorlar. Farklı marka şarj aletleri de işine yarar illa telefon markasına ait olmaları gerekmiyor.
İşte benim ki 1.5 Amper yani hızlı şarjlar hızlı doldurup hızlı bitiyor ben de.Aldığım samsung 1.55 Amperdi gene de iyi gelmedi.