Elektrik Prizine Bağlı Bir Cep Telefonunu Kullanmayınız.

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Elektrik Prizine Bağlı Bir Cep Telefonunu Kullanmayınız.

Cep telefonunuz şarj olsun diye elektrik pirizindeyken bir çağrı alırsanız, önce fişini çekin, sonra konuşun. Elektrik pirizinde takılıyken, hem şarj olsun hem de konuşayım derseniz, sonuç aşağıda görülen resimdeki gibi oluyor. Lütfen bu bilgiyi cep telefonu kullanan herkese gönderin. Bu mailden bir bilgi sahibi olduğunuz ümidiyle........

image001yv3.jpg

image002nr1.jpg

image003sn8.jpg

BUNU UNUTMAYIN VE HAYATINIZDA UYGULAYIN. ÇÜNKÜ BİR ÇOK KİMSE HALA DAHA CEP TELEFONU PRİZE TAKILIYKEN HEM TELEFONU ŞARJ EDİP, HEM DE KONUŞMAYA DEVAM EDİYOR. BU RESİMLERİ GÖRDÜKTEN SONRA DAHA DİKKATLİ OLACAĞINIZI UMUYORUM............

Ersan Dai

Fotograflara bakin ve bu yaziyi dikkatlice okuyun umarim bunu siz yapmiyorsunuzdur! , bir telefona sarj ettiginiz surece dokunmayin, caldiginda kabloyu cikarmadan cevap vermeyin!
bir kac gun once birisi evde telefonunu sa! rj ediyordu. bu sirada bir arama geldi ve o da yanitladi, telefon hala prize bagliydi; birkac saniye sonra elektrik telefonun icine girdi ve genc adam kotu bir bicimde yere firlatildi. ailesi odaya geldiginde, onu bilincsiz, nabzi cok dusuk ve parmaklari yanmis olarak buldular. hemen acile goturuldu fakat yolda hayatini kaybetti. cep telefonlari cok kullanisli bir icat olabilir ama olume sebep olabilecegini bilmek gerekir.

ASLA ELEKTRiK PRiZiNE BAGLI BIR CEP TELEFONUNU KULLANMAYIN.

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Eski telefonlar için geçerli olsa gerek ama yinede dikkat etmek lazım teşekkürler bilgilendirme için

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Yaralı bir bilgi..Listemdeki herkesle paylaştım..

YoungClever

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
yararlı bir bilgi. ayrıca eklemek istiyorum ki yan sanayi batarya veya şarj adaptörü kullanımında risk çok daha fazla olur. her zaman orjinal almaya bakın çünkü bu konu gerçekten önemli..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Çok o şekilde konuştum ama böyle bir olay başıma gelmedi Allahtan..:)

_taha

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Teşekkürler çok önemli bi bilgi !

rangiku

Doçent
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler,gerçekten şu anda bugüne kadar ölmediğime şükrediyorum:whistling:

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Hmm teşekkürler bilgi için

bykonfizik

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Saçmalık Telefonun Arkasına Niye Birşey Olmamış Sim Kart Kapağı Olduğu Gibi Duruyor ! Arkasındaki Altı Üstü Sert Plastik Bastırınca Bile Kırılıyor..

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
yararlı bir bilgi. ayrıca eklemek istiyorum ki yan sanayi batarya veya şarj adaptörü kullanımında risk çok daha fazla olur. her zaman orjinal almaya bakın çünkü bu konu gerçekten önemli..

mesela benim sanayide 380v yemem gibi mi

nasıl oldu diyenlere
makinenin kablosu azıcık soyulmuş bende tam çalıştırdım ve o soyulmuş yer makineye degince çapıldım ave o anda zorla elimden atıım makineye çok fazla bişey olmadı ama ben biraz korktum

RosenRood65

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sanki Hiç Ölmicez yaa :DSırası Gelen Zaten Gidiyor..!

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Telefona bişey olmamış valla sıfır gibi :D :D

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Tamamen uydurma yalan dolan bir haber bi kere şarz aletinin kablo boyuna göre yatağa yakın hiçbir priz yok sadece dikkat çekmek için yapılmış bir haber

bu olaydaki hiçbirşeyin gerçek hayatla ilgisi yoktur tamamen uydurmacadır

iddia ediyorum şarz aletinden gelen 3 veya 5 volt yerine telefona 220 volt verilse yine böyle patlamaz denemiş biri olarak söylüyorum en sevdiğim hobim küçük cihazlara 220 volt verip patlatmaktır

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Yatağın altınıda görüyor musun sen :D Hey allahım Atalarımız doğru demiş

Bir musibet bin nasihatten iyidir.

Diyorum başkada bişe demiyorum :D

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hmmm.! benim tel. pilinde sorun olduğundan çoğu zaman şarzda olurdu ve ele konuşurdum. demek ki kıl payı atlatmışım ha..:)

KaRiZMa^^

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O kadarlık bir patlamayı telefon bataryasının yapacağına kolayına inanmam.Bir piriz bile zor yapar ama bence abartılmış bir haber.Bende saatlerde konuştuğumu bilirim aynı şekilde.Ölüm günü geldimi sebep herşey olabilir.Bu adamınkide belki elektirk sisteminde sorun vardı bilemeyiz.Ama unutmadan da bir söz varki 'Tedbir Bizde,Takdir Allahdan'

KOLORTA_RANGER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tehlikeli bi durum insanlar haberdar edilmeli teşekkürler bilgi için

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
doğrusun abi bu iş hjerhalde araba benzin alırken motoru ateşlemek gibi bişey olsa gerek çok saolasın abi