Elektrik Kesintisi Sonrası Yavaşlama

Bu konuyu okuyanlar

NorkQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayarım 3 günde yaklaşık 5 elektrik kesintisine maruz kaldı. Hafif bir yavaşlama ve 20-40 arası oynadığım oyunda fps düşüşü yaşadım. Statik elektrik dolmuş olabilir mi acaba ? Öyleyse nasıl boşaltırım ?

Bu sorunu önleyebileceğini düşündüğüm için akım korumalı priz alacağım bir etkisi olur mu ? Yoksa kesintisiz güç kaynağı daha mı mantıklı ?

Bilgisayarın güç kaynağı thermaltake view 27 içinde gelen 600W güç kaynağıdır.

Bir sorum daha var. 6'lı prize iki farklı bilgisayarı taksak bilgisayar kasaları arasında tahta olacak şekilde çalışsa herhangi bir zarar olur mU ?

Son düzenleme:

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Evde toprak hattı var mı?
Hiç yoktan bir korumalı priz şart. Ups mümkünse alınmalı.

NorkQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Var sanırım. Korumalı priz aldım bugün. UPS almayı düşünüyorum. Fakat performans kaybının statik elektrik kaynakli olabileceğini dusunuyormusunuz ?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Var sanırım. Korumalı priz aldım bugün. UPS almayı düşünüyorum. Fakat performans kaybının statik elektrik kaynakli olabileceğini dusunuyormusunuz ?
Statik elektrik olsa ne olur? Bir anlık bir şey.

ahmet SSS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
elektrik kesilince eğer prize takılıysa aniden bir elektrik dalgası geliyor ve çok yüksek voltaj içerir bu dalga , eğer süzgecin dayanırsa no problem eğer dayanamassa gereğinden fazla bir elektrik yükü içerisindeki dengeyi yakar powerbankına etki eder (laptoplarda sadece powerbank) eğer kasalıysa o da diğer parçalara yüksek voltaj verir zedeleme yapar ve zarar verir