Elektrik kesintisi sonrasi bilgisayar açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

sorusu-olan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gece yatarken indirmeye bıraktım. Sabah kapalıydı. Güç tuşuna basınca hiç bir tepki alamadım. Evdekiler gece elektiriğin kesildiğini söylediler. Bir kaç gündür devamlı gidip geliyordu elektrikler. Bir günde 3 kez bilgisayar kapandı geri açıldı. Bu sefer açamıyorum. Çözümü de bilmiyorum. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
PSU nün güç tuşunu kapatıp açmayı deneyebilirsiniz
Gece yatarken indirmeye bıraktım. Sabah kapalıydı. Güç tuşuna basınca hiç bir tepki alamadım. Evdekiler gece elektiriğin kesildiğini söylediler. Bir kaç gündür devamlı gidip geliyordu elektrikler. Bir günde 3 kez bilgisayar kapandı geri açıldı. Bu sefer açamıyorum. Çözümü de bilmiyorum. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,506
PSU hangi markaydı ki? Belki PSU yanmış falan olabilir. Bir de bilgisayar yeni mi, eski mi?

sorusu-olan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1) Hocam psu nun güç tuşunu kapatıp açmaktan kastınızı anlayamadım. Açıklayabilir misiniz?

2) 80 plus sertifikalıydı marka emin değilim fakat fsp olabilir.
Bilgisayarı alalı 12 ay 11 ay oldu.

sorusu-olan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun çözüldü arkadaşlar. Problem binaya yeteri kadar elektrik verilmemesiymis (Buzdolabida nasibini aldı). Bu problemi yaşayanlar için önce bilgisayarı farklı bir binada denemelerini öneririm.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
1) Hocam psu nun güç tuşunu kapatıp açmaktan kastınızı anlayamadım. Açıklayabilir misiniz?

2) 80 plus sertifikalıydı marka emin değilim fakat fsp olabilir.
Bilgisayarı alalı 12 ay 11 ay oldu.
Kasanın arkasında psu ya ait on/off tuşu oluyor. Zaten problem çözülmüş önemli değil.

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Sorun çözüldü arkadaşlar. Problem binaya yeteri kadar elektrik verilmemesiymis (Buzdolabida nasibini aldı). Bu problemi yaşayanlar için önce bilgisayarı farklı bir binada denemelerini öneririm.
daha önceleri medaş bizim kombi modem ve süpürgeyi de bozmuştu

404 Error

Müdavim
Reaksiyon puanı
12,506
Tamam teşekkürler. Neyse ki PSU'ya bir şey olmamış. Yoksa diğer parçalara da bir şeyler olabilirdi.