El Bab'dan Üzücü Haber Geldi: 2 Asker Şehit, 15 Asker YaralıTürk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan son açıklamada El Bab operasyonu kapsamında yeni bir çatışmanın yaşandığı belirtildi. Sabah saatlerinde başlayan çatışmada 2 askerimizin şehit olduğu belirtilirken, 15 askerimiz yaralandı. Yaralı askerlerin hayati tehlikesi bulunmuyor. 8 Şubat 2017 sabah saatleri itibari ile yaşandığı belirtilen çatışma DEAŞ terör örgütüne karşı yapıldı.

169 gün önce başlayan Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında dün oldukça hareketli bir gün yaşandı. TSK tarafından yapılan açıklamada topçu atışları ile 58 DEAŞ terör örgütüne bağlı teröristin etkisi hale getirildiği belirtildi.

Operasyonda bugüne kadar yaşanan ilerleme hakkında da bilgiler paylaşırken, sınırdan bin 910 kilometre ilerleme kaydedildiği belirtildi.

Stratejik Tepeler Alındı

Dün itibari ile düzenlenen operasyonlarda THK’ya ait uçaklar ile bölgede kuş uçurtulmazken, özellikle stratejik bölgelerin ele geçirildiği belirtildi. Ele geçirilen noktalar ise şöyle;

· 58 bina,

· 1 karargah binası,

· 3 tünel girişi,

· 2 kontrol noktası

Yüce Türk Milletinin Başı Saolsun1

Yazılı açıklamalarda ayrıca aziz şehitler için Allah’tan rahmet, şehitlerin ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı dilendi.
 

7.43

Dekan
Bana Suriye politikasını anlatabilecek var mı? Suriye'nin toprak bütünlüğünden mi yanayız, değilsek girdiğimiz bölgeyi işgal mi edeceğiz, o da değilse çıkarken o toprakları kime bırakacağız? 5 milyon göçmeni ne yapacağız? Bizim derdimiz ne?
 

SONG JOONG KI

Dekan
Onursal Üye
Suriyeliler bizim kızlarla fıldır fıldır gezsin. Bizim mehmetçiğimiz suriyede onların vatanını savunuyor. İşe bak!
 
Üst