Soru Ekspertiz raporunda i.ş ne demek?

Bu konuyu okuyanlar

kerem salepci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, bir aracın ekspertiz raporunda i.ş yazıyor bu ne anlama gelir acaba? Bir de ekspertizler tükenmez kalem ile yazılmış rapor teslim ederler mi acaba yoksa bu sonradan hazırlanmış bir rapor olabilir mi?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İşlem görmüş demek istemiş olabilir mi !

Ben şimdiye kadar 2 kere ekpert raporu gördüm ikiside çıktı şeklindeydi elle bir yazılı rapor görmedim açıkçası...

Açıkçası aracı alacak olan sen isen satıcının raporuna güvenme tekrar gene yaptır 400-500 TL ile batmazsın. Ama araç sıkıntılı sorunlu çıkarsa onun 10 katını belki 100 katını harcamak zorunda kalırsın sonra.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Merhaba, bir aracın ekspertiz raporunda i.ş yazıyor bu ne anlama gelir acaba? Bir de ekspertizler tükenmez kalem ile yazılmış rapor teslim ederler mi acaba yoksa bu sonradan hazırlanmış bir rapor olabilir mi?

büyük ihtimalle işlem görmüş anlamına geliyor nerede yazdığına bağlı olarak önemli olabilir. Kaporta da ise pek sıkıntı değil ama şasi tarafında veya podyolarda bir düzeltme ise daha önce güzel bir kaza yapmış onarılmış anlamını taşıyabilir :)

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Tükenmez kalem ile hazırlanan ekspertiz raporu olmaz. Gittiğin ekspertizin %100 güvenilirlik raporu olması ve sizlere garanti sunabilmesi gerekiyor.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Tükenmez kalem ile hazırlanan ekspertiz raporu olmaz. Gittiğin ekspertizin %100 güvenilirlik raporu olması ve sizlere garanti sunabilmesi gerekiyor.

Genelde expertizlerde 2 nüsha veriyorlar biri resmi evrak diğeri de karalama kağıdı şeklinde , size karalama kağıdı üzerinde buraya iş yazdım şu yüzden , lb yazdım şu yüzden diye kağıt üstünde anlatıyor durumu.