Haber Ekrem İmamoğlu'nda otogar paylaşımı!

Didem Ergin

Profesör
İçerik Ekibi
Nasıl başladı? / Nasıl bitti?

otogar-1.jpg
otgar-2.jpg

SinHa

Doçent
Şehrin ortasında kalmış kaldırılması yakın olan bir "çöplük yapının" boyanıp WC sinin onarılıp halka sunulması ve hepimizin denmesi. Daha önce kimindi?

Szayel

Profesör

Şu videodaki gibi öncesi ve sonrası röportaj yapılsa daha iyi anlaşılabilirdi. Ben bakınca şahsen ışıklandırma ve boya görüyorum. Başka görünürde birşey var mı arkadaşlar ? Veya ne kadar süre bu şekilde kalacağının garantisi ?

BHA

SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE...
Yönetici
SDN Discord Yetkilisi
Super Moderator

Şu videodaki gibi öncesi ve sonrası röportaj yapılsa daha iyi anlaşılabilirdi. Ben bakınca şahsen ışıklandırma ve boya görüyorum. Başka görünürde birşey var mı arkadaşlar ? Veya ne kadar süre bu şekilde kalacağının garantisi ?
Müze değil sonuçta ister istemez eskiyecek ve aktif kullanılan bir yer. Ama devamlılığını korumak ve güncellemeleri tutup sorunları görüp düzenleme yapmak bütün mesele.

Fakehero

Profesör
Rant,eşkıyalık ve değnekçilik bitti ve düzene girdiyse tebrik etmekten başka birşey kalmaz bize.Tek temennimiz bunun düzenli bir şekilde devam etmesi bir iki yıl sonra yine eski haline dönmemesi.

ozciceky

Profesör
Yapılmış iyi olmuş. Şimdi de yapıldığı gibi kalması lazım. Bakımın eksik edilmemesi lazım.

ozciceky

Profesör
Neticede bu yapılan hizmet bir metro hattı tamamlamak gibi pahallı ve daha meşakkatli bir iş değil. Ama limanlar, otogarlar vs yerler şehire dışarıdan gelen pek çok kişinin bir şekilde geçtiği yerler ve bu yerlerin temiz ve düzgün tutulması lazım.

SinHa

Doçent
@barislakers benim kinim filan yok adama. Temizlediğim dediği yerler otogarın altında 24 saat açık tamircilerin olduğu ve yatacak yeri yurdu olmayan insanların kaldığı yerler. Bu gün burayı temizledi eyvallah da sanki İstanbul'un bütün sorunlarını çözmüş gibi lanse etmenin anlamı yok. Merter'de oturuyorum ve otogarı neredeyse her gün görüyorum. Üst ve giriş katlarındaki karmaşa, taksilerin seni almaması değnekçilik vs hala devam ediyor. 2 boya ile olmuyor bu işler

barislakers

Asistan
Cezalı
@barislakers benim kinim filan yok adama. Temizlediğim dediği yerler otogarın altında 24 saat açık tamircilerin olduğu ve yatacak yeri yurdu olmayan insanların kaldığı yerler. Bu gün burayı temizledi eyvallah da sanki İstanbul'un bütün sorunlarını çözmüş gibi lanse etmenin anlamı yok. Merter'de oturuyorum ve otogarı neredeyse her gün görüyorum. Üst ve giriş katlarındaki karmaşa, taksilerin seni almaması değnekçilik vs hala devam ediyor. 2 boya ile olmuyor bu işler
Onlarada sıra gelecek o zaman ülke gündemine bak biraz onlarıda eleştir eleştirebiliyorsan mesela dolar kaçtı kaç oldu gibi fakirleşme gibi konularada bak istersen ama neyse gereği yok sanırım dolarla mı maaş alıyorsun kardeşim sonuçta dolara bakmıyorum ben.

ibrahim urhan

Öğrenci
Daha 3 hafta önce İmamoğlu istifa diye pankart yaptırıp ibb binasının önünde eylem yapanlar vardı. Bi zahmet birşey de yapsın çoğu kişi istifasını istiyor ama gitmiyor. Herşey çok güzel olacak diye diye aylarca söyledi birşey görmedik.

Selim Sezgin

Öğrenci
Bu adama laf edenlerin çoğunun desteklediği partiler bu adam iş yapmasın ve çalışmasın diye ne kadar engellemeye çalıştıklarını onlarda iyi biliyor kredi verilmemesi için taklalar atan devlet yöneticileri vardı. Bu adam karşı karalama kampanyası başlatan yüzlerce kişi onların döneminde yaşanan su sıkıntısını bu sene yaşanmış gibi göstermişti. Yaşadığım çevrede maddi durumu kötü olan birçok insana devlet dahi destek vermezken bu adam göstermeden gizli gizli yardım etti. Siz gidin saraylarda ve sözde hediye olarak verilen uçaklarda keyif yapan insanları lider olarak görün. Bu adama yapılanların bir aynısı da Mansur Yavaş'ada yapılmaya çalışıldı. Neymiş vergi kaçırıyormuş bunu söyleyen sözde devlet destekli saygın iş adamı da çocuk istismarından 2 yıl hüküm giymişti. Kimlere inandığınızı, güvendiğinizi ve özellikle niçin desteklediğini tekrar bir düşünün derim. Buraya yazdıklarım bunların sadece en ufak parçası yıllarca ne kadar pis şeyler yaptıklarını arayıp tarayıp defter haline getirmeye çalışsak yeni bir kütüphane oluşurdu.
Bu ülke için daha bir tane çivi çakmamış insanlar gelip de çalışan insanları karalamaya cüret dahi etmesin.