Ekrem İmamoğlu: Sokağa çıkma yasağı ansızın alınmamalı!

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bizim insanımız kurallara uymamaya niyetliler. Her gün marketlerde alışveriş yapanlar var. Haftalık alışveriş yapamıyorsan da en az 3 günlük alışveriş yapmalı insan. Bugüne kadar sürekli İmamoğlu sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli diyor edildi de ne oldu insanlara ne kadar bilgi versen de bizim insanımız yine yapacağını yapacaktır.

Bugünün Özeti...

1586562342613.png

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bizim insanımız kurallara uymamaya niyetliler. Her gün marketlerde alışveriş yapanlar var. Haftalık alışveriş yapamıyorsan da en az 3 günlük alışveriş yapmalı insan. Bugüne kadar sürekli İmamoğlu sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli diyor edildi de ne oldu insanlara ne kadar bilgi versen de bizim insanımız yine yapacağını yapacaktır.
Sıkıntı zihniyette, bu SARS-COV2’yle savaştığımız kadar cahillikle savaşıyoruz.

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Benim haberim yok ! Ne olmuş diye geldim. Twitter'da darbe yazıyordu hastaglerle. Dün bilgisayar başında değilim haberim yok ! Zırt diye sokağa çıkma yasağı mı olur ?

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
691
olanları görünce hak verdim , adam haklı 2 gün sokağa çıkma yasağı geldi ülke savaş alanına döndü.

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Oğlum bizim millet stokcu 80 darbesinde yeni doğdum. Babam derdi herkes yaygara tavancı millet derdi. 5 tüpü götüren varmış. Babam bu sabah anlattı. Görgüsüz milletiz... Amerika'da ohal oldu. Yiyecek ve tuvalet kağıtlarını tavan eden var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hükümet'de demiyor ki 4 gün 5 gün önceden. Sokağa çıkma yasağı olacağını. Uyumuşum akşam ekmek mekmek ıvırzıvır almadım.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Sayın istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlunun haberi yok Uganda Devlet başkanı Uganitaseritakal Masokilerima nın haberi var...Hatta İsrail devlet başkanın haberi var.....Memleket ne hale geldi!!!!

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
3 Nisan'da sokağa çıkma yasağı gelebilir şeklinde haberler çıkınca ekşicinin biri şöyle bir eleştiri yapmıştı:
ekşici.png

Bu eleştiriye benzer eleştiriler yapan birçok kimse de vardı. O tarihte hatırladığım kadarıyla şehirler arası otobüs ve uçak seferleri büyük ölçüde sınırlandırılmıştı. Şehirler arası yolculuk yapmak izne bağlıydı. Ama eleştirecekler ya umurlarında değil.

Hükûmet yasağı önceden açıklasa eleştiri, 2 saat kala açıklasa yine eleştiri.

Ne yapacaktı hükûmet? Gece 0:00'da biz sokağa çıkma yasağı ilan ettik mi diyecekti?

Şimdi bu muhalefet edenlerin kendi destekledikleri parti iktidarda olsaydı ve vaka sayısı ile vefat sayısı şimdikinden daha yüksek seyretseydi herhalde "bakın Almanya'da bile durum nasıl" derlerdi.

Muhalefet ettikleri parti baştayken vaka sayısı ile vefat sayısı birçok Avrupa ülkesine nispetle düşük seyrettiği hâlde hükûmet ne yapsa hemen eleştiri.

Hükûmeti bazen ben de eleştiriyorum ama böyle de hükûmet ne yapsa eleştirilir mi? Yapılan iş mahiyetinden dolayı eleştirilmiyor, işi yapandan dolayı eleştiriliyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
İnsanlar canlarının derdinde yaşanan olaylar trajikomik...
İlkin 48 saatliğine sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor sonrasında ayrıntıları paylaşılıyor. Vatandaşlarımızın çoğu ne olduğunu bile bilmeden/anlamadan dışarı çıkıyor. Yasağın duyurusunda/ilan edilişinde ciddi sıkıntı var.

Sarıca_46

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Süleyman Soylu :

Yasak kararını açıklayan ülkelerin hangi saatte aldıklarını hatırlıyor musunuz? Tecrübe önümüzde, erken saatte açıklasaydık, bazı ülkelerde gördüğümüz, izlediğimiz gibi marketlere akın olsaydı daha mı iyi olacaktı? Yağmalarcasına marketlerden tuvalet kâğıtlarına, gıda malzemelerine nasıl hücum edildiğini bir hatırlayın. Böyle bir ortam çok daha mı iyi olurdu, yoksa daha mı kötü olurdu?" dedi..

Son düzenleyen moderatör:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Süleyman Soylu :

Yasak kararını açıklayan ülkelerin hangi saatte aldıklarını hatırlıyor musunuz? Tecrübe önümüzde, erken saatte açıklasaydık, bazı ülkelerde gördüğümüz, izlediğimiz gibi marketlere akın olsaydı daha mı iyi olacaktı? Yağmalarcasına marketlerden tuvalet kâğıtlarına, gıda malzemelerine nasıl hücum edildiğini bir hatırlayın. Böyle bir ortam çok daha mı iyi olurdu, yoksa daha mı kötü olurdu?" dedi..
Süleyman Soylu’nun sözünün Tayyip Erdoğan’la ne alakası var, söz Cumhurbaşkanının agzindan mi çıkmış yoksa bende mi sorun var?

Emin olun kimsenin saatini eleştirdiği yok eleştiren de o ihtimali düşünmüyordur fakat devletin bütün birimleri (valilikler, belediyeler, emniyet güçleri, sağlık kurumları vs) siyaseti bir yana bırakarak kordine çalışmalılardı, sadece şikayet eden İmamoglu olmuş ki (bence şikayetçi olması saçma, artık elden gelecek tek şey millete yardım yapmak olmalıydı) haksız değil, size de bunun siyasi görüşle değil zihniyetle olacağını bir mesajla açıklayabilirim:

Son düzenleyen moderatör:

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Siyasetinizi burada yapmayın.