Ekrem İmamoğlu: Eşcinsel evliliğe henüz toplumumuz hazır değil

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Ekrem İmamoğlu: Tabi ki eşcinsel vatandaşlarımızında yaşam kalitelerini ya da yaşamla ilgili özgürlüklerini korumakla ilgili sorumluluğumuz var. Eşcinsel evliliğe izin verilmesi hususuna henüz toplumumuz hazır değil, dedi.
Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Screenshot_20200522-160452_Instagram.jpg

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Zaten böyle bir toplumda buna izin verilirse kriz çıkar. Ülkemizin insanlarını biliyoruz.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Birileri gibi "lanetli" demektense oldukça ılımlı bir yorum. Daha küçük kız çocuklarının cinsel hayatı üzerinden siyaset yapılan bir ülkede eşcinsellik konuşulacak son konu dahi olamaz.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Arkadaşlar yok günah yok pedofililikle aynı şey gibi yorumlar yapmasanız mı? Kendi düşüncenizi genelgeçer bir düşünce olarak göstermek çok yanlış bence.
Not: Ben de müslümanım ve bana göre de günah ama bir çok eşcinsel arkadaşım var ve onlara saygı duyuyorum.Böyle yorumları gördükçe başlığın ne kadar doğru olduğunu da anlamış oluyorum.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Arkadaşlar yok günah yok pedofililikle aynı şey gibi yorumlar yapmasanız mı? Kendi düşüncenizi genelgeçer bir düşünce olarak göstermek çok yanlış bence.
Not: Ben de müslümanım ve bana göre de günah ama bir çok eşcinsel arkadaşım var ve onlara saygı duyuyorum.Böyle yorumları gördükçe başlığın ne kadar doğru olduğunu da anlamış oluyorum.
Günah olduğunu söylüyorum ve bu yalan değil bu yaptığımda nasıl bir sorun var? Eşcinsellik hormon bozukluğu olabilir ama günah değil mi?

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Günah olduğunu söylüyorum ve bu yalan değil bu yaptığımda nasıl bir sorun var? Eşcinsellik hormon bozukluğu olabilir ama günah değil mi?
Hormonların değişik olmasını bozukluk olarak ifade etmeniz yanlış işte. Diyeceksiniz ki normalden farklıysa bozuktur. O zaman size soruyorum siyah saçlı olmak mı normaldir yoksa sarı saçlı olmak mı? Gördüğünüz gibi insanlar farklılıklarıyla varlar.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Çelişkili. Sağlık sorunuysa o zaman nasıl günah oluyor ?

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Hormonların değişik olmasını bozukluk olarak ifade etmeniz yanlış işte. Diyeceksiniz ki normalden farklıysa bozuktur. O zaman size soruyorum siyah saçlı olmak mı normaldir yoksa sarı saçlı olmak mı? Gördüğünüz gibi insanlar farklılıklarıyla varlar.
İkiside normaldir, ama allah bizi hemcinsimizle evlenmemiz için yaratmamış sonuçta o yüzden bu bir bozukluktur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çelişkili. Sağlık sorunuysa o zaman nasıl günah oluyor ?
Bu imtihandır işte o imtihanı geçerse sevabı büyük olur

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
İkiside normaldir, ama allah bizi hemcinsimizle evlenmemiz için yaratmamış sonuçta o yüzden bu bir bozukluktur
Bozukluğu yine din ile belirttiniz. Bakın bana göre(benim dini inancıma göre) de eşcinsellik yanlış ve benim inancıma göre de böyle yaratılmışız. Ama işte bize göre böyle. Buna toplum içinde yanlış, bozukluk demek doğru değildir. Sadece bizim dini inancımıza göre böyledir. Biraz felsefeye girecek ama bu durum her yerde böyledir. Hiçbir düşünce genelgeçer olamaz. Her düşünce belirli kabul edilişlerde geçerlidir.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Bozukluğu yine din ile belirttiniz. Bakın bana göre(benim dini inancıma göre) de eşcinsellik yanlış ve benim inancıma göre de böyle yaratılmışız. Ama işte bize göre böyle. Buna toplum içinde yanlış, bozukluk demek doğru değildir. Sadece bizim dini inancımıza göre böyledir. Biraz felsefeye girecek ama bu durum her yerde böyledir. Hiçbir düşünce genelgeçer olamaz. Her düşünce belirli kabul edilişlerde geçerlidir.
Yahu sen nasıl müslümansın dininin hiç bir yerde geçmesini istemiyorsun!

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769

Bu imtihandır işte o imtihanı geçerse sevabı büyük olur
Astım ya da şekeri olan insan da imtihanı geçebiliyor mu yani ? Ben şahsen geçeni pek görmedim de :)

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
544
Yahu sen nasıl müslümansın dininin hiç bir yerde geçmesini istemiyorsun!
Bak arkadaşım önce dinini iyi öğren ondan sonra gel benim dinime laf at. İslam dininde zorlama yoktur. Yani kimseyi dinine zorla geçiremezsin. Sadece müslüman olduğunu söyleyen birisi aynı zamanda eşcinsel olduğunu söylüyorsa ona bu durumun İNANCINA GÖRE yanlış olduğunu söyleyebilirsin. Başka da bişey yapamazsın. Bak altını çiziyorum direk yanlış olduğunu söyleyemezsin İNANCINA GÖRE yanlış olduğunu söyleyebilirsin. Bu forumda sabah '' Hz. Adem hangi dili kullanıyordu'' başlıklı konuda da gördüğümüz üzere din muhabbeti yapılamıyor bu yüzden daha fazla yazmayacağım size de aynısını öneririm.

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Astım ya da şekeri olan insan da imtihanı geçebiliyor mu yani ? Ben şahsen geçeni pek görmedim de :)
Evet onlar da imtihandır her hastalık imtihandır(geçmek derken ona sabretmek anlamında dedim)eğer sen isyan etmeyip dua edersen allah bir yardım eder zaten,sabırla beklersen ölünce mükafaatını alırsın.

Bak arkadaşım önce dinini iyi öğren ondan sonra gel benim dinime laf at. İslam dininde zorlama yoktur. Yani kimseyi dinine zorla geçiremezsin. Sadece müslüman olduğunu söyleyen birisi aynı zamanda eşcinsel olduğunu söylüyorsa ona bu durumun İNANCINA GÖRE yanlış olduğunu söyleyebilirsin. Başka da bişey yapamazsın. Bak altını çiziyorum direk yanlış olduğunu söyleyemezsin İNANCINA GÖRE yanlış olduğunu söyleyebilirsin. Bu forumda sabah '' Hz. Adem hangi dili kullanıyordu'' başlıklı konuda da gördüğümüz üzere din muhabbeti yapılamıyor bu yüzden daha fazla yazmayacağım size de aynısını öneririm.
Senin dinin benim dinim ile aynı öncelikle,ve ben kimseyi zaten müslüman olmaya zorlamıyorum :D ayrıca allah bir şeye yanlış diyorsa inanca göre değil her şeye göre yanlıştır alkol yanlış ve zararlı mesela

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bizim ülkemizde eşcinsellere karşı bir saldırı nefret kin olduğunu düşünmüyorum. Çoğu kişi çok rahat ben eşcinselim deyip istediğini yapabiliyor. Maddi veya manevi ceza uygulanmıyor.
Veya Eşcinsel kişiler istediği ile evlenir boşanır birlikte olur aynı evde yaşar bu ne devleti nede bizi alakadar etmez. Devlet bu işlere karışmaz ve görmezden gelir sadece.

Ama devletin Eşcinsel evliliğin önünü açması resmiyet kazandırması banada yanlış geliyor. Ve Sağ görüşlü muhafazakar partiler var iken kesinlikle bunun olacağını düşünmüyorum.
Çünkü ( Müslümanlık inancında Kıyamet alemetlerindendir erkekler erkeklerle, kadınlar da kadınlarla yetinecek, duruma gellmesi ayrıca eşcinsellik İslamda lanetlenir resmiyet verip bu durumun önünü iyice açmazlar İslama inanan ve uygulayan yöneticilerde bu olayı RESMİLEŞTİRMEZ.

Ama Ekrem İmamoğlunun ülke henüz hazır değil lafıda bence tehlikeli. ( Şuan hazır değil ama ilerde biz iktidar olursak hazır olacak der gibi toplum bunu kaldıramaz bence. )

İlprohan

Doçent
Reaksiyon puanı
301
Çok doğru ozkan.k iyi söylemişsin, artık anlar bence fatabey the best adlı arkadaş söylediklerinin yanlış olduğunu

Bizim ülkemizde eşcinsellere karşı bir saldırı nefret kin olduğunu düşünmüyorum. Çoğu kişi çok rahat ben eşcinselim deyip istediğini yapabiliyor. Maddi veya manevi ceza uygulanmıyor.
Veya Eşcinsel kişiler istediği ile evlenir boşanır birlikte olur aynı evde yaşar bu ne devleti nede bizi alakadar etmez. Devlet bu işlere karışmaz ve görmezden gelir sadece.

Ama devletin Eşcinsel evliliğin önünü açması resmiyet kazandırması banada yanlış geliyor. Ve Sağ görüşlü muhafazakar partiler var iken kesinlikle bunun olacağını düşünmüyorum.
Çünkü ( Müslümanlık inancında Kıyamet alemetlerindendir erkekler erkeklerle, kadınlar da kadınlarla yetinecek, duruma gellmesi ayrıca eşcinsellik İslamda lanetlenir resmiyet verip bu durumun önünü iyice açmazlar İslama inanan ve uygulayan yöneticilerde bu olayı RESMİLEŞTİRMEZ.

Ama Ekrem İmamoğlunun ülke henüz hazır değil lafıda bence tehlikeli. ( Şuan hazır değil ama ilerde biz iktidar olursak hazır olacak der gibi toplum bunu kaldıramaz bence. )
Ahir zaman işte kıyamet yaklaşıyor 4-5 yıl sonra resmileşir bu evlilikler bence

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,634
Bu arada nedense konu 10-15 dakika içinde kilitlenecek gibi

Reaksiyon puanı
2,554
Ben hiç kimseye katılmıyorum bence çokta hazır bu ülke herşeye hazır abi.
Devlet ne isterse onu yapıyor kimseden ses seda yok milyon tane şeye vergi zammı geldi milyon tane şeyin gümrük vergisi uçuruldu kimseden yine ses seda yok.
En fazla twitterdan 2 laf ederler sonra hop erişim yasağı oldu bitti.
Bu ülke camileri kapatıp korona diye neler yaptığını da gördü insanların ve devletin.
Dışarı çıkıyorsun herşey cep yakıyor biraz eve masraf yapsan cebinden bir günde 100 lira çıkıyor
Yani kısacası herkes bize giren sağlam girmiş zaten diyor o yüzden ne olsa sıkıntı olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...