Ekrandaki noktacıklar

Bu konuyu okuyanlar

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Cihazımda görüntü bozulması var (daha doğrusu taneciklenme, örnek olarak foto 1) ve bunun genelde grafik kartından kaynaklandığını biliyorum fakat cihazın bağlı olduğu kabloyu (DisplayPort) en ufak hareket ettirdiğimde görüntü gidiyor ondan dolayı da kabloda da sıkıntı olabilir diye düşünüyorum. O zaman kabloyu değiştir diyebilirsiniz fakat sisteme takılı olan iki tane harici grafik kartı var (Quadro K420+GT 710, biliyorum her ikisi de güçsüz) ve görüntüyü K420'den alıyorum (HDMI çıkışı da o kartta yok ve çıkışı değiştirirsem sorunun kablodan mı yoksa karttan mı kaynaklandığını anlayamayacağım çünkü GT 710'a takacağım HDMI'ı), sorunun ekran kartında olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

Foto 1(internetten buldum):

Bilgisayardan almış olduğum ekran görüntüsü (ekran resminde belli oluyor mu diye söylerseniz sevinirim, yazılımsal ise ekran görüntüsünde de görünür çünkü):
sorun.PNG

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bu tür sorunlar genellikle donanım hatalarından (Görüntüyü aldığınız GPU/CPU) kaynaklanır fakat monitör ile ilişkilendirildiğinde durum biraz karışıyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bu tür sorunlar genellikle donanım hatalarından (Görüntüyü aldığınız GPU/CPU) kaynaklanır fakat monitör ile ilişkilendirildiğinde durum biraz karışıyor.
İşte ondan dolayı kafam karıştı benim de, normalde bu bilgisayarı pek açıp kullanmam fakat işim düşünce bunla karşılaştım ve afalladım, ne bunun işlemcisinde Onboard/APU var ne Apple Late 2013 Mac'e PCI-e soketi koymamış ki kartı test edebileyim. Kartı sistemden sökmek için bilgisayar ile uğraşacağım şimdi :(