Ekranda ışık sızması (iphone 7)

Bu konuyu okuyanlar

Darkness80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
F7998363-6C50-451E-8ECF-C99B7D144E94.jpeg

iphone 7
Telefonu Çekme şansım olmadığından ss alıp çizerek anlatmak istedim
Düşürmemden kaynaklı ekranın sol tarafında bu çizdiğim kalınlıkta ışık süzmesi oluştu
Bunun için tek şart ekran değişimi mi yazılımsal bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
518
Işık sızması varsa yazılımsal olduğunu düşünmüyorum. En yakın Apple servisine gidip sorunu öğrenmen ve ona göre aksiyon alman daha mantıklı olacaktır

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Ekli dosyayı görüntüle 169135
iphone 7
Telefonu Çekme şansım olmadığından ss alıp çizerek anlatmak istedim
Düşürmemden kaynaklı ekranın sol tarafında bu çizdiğim kalınlıkta ışık süzmesi oluştu
Bunun için tek şart ekran değişimi mi yazılımsal bir sorun olabilir mi?
Bu tarz sorunlar yazılımsal değildir. Zaten darbeden sonra oldu demişsiniz tavsiyem yetkili servise vermeniz. Telefonunuza yan sanayi ekran takarsanız görüntü kalitesi düşecek ve dokunmatik hissiyatı ciddi anlamda azalacak. Ayrıca şarjınız daha hızlı gider ve daha fazla ısınır. O yüzden az ucuza yaptırayım diye sahte ekran takmamanızı tavsiye ederim.

WarpedSplash

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Bu tarz sorunlar yazılımsal değildir. Zaten darbeden sonra oldu demişsiniz tavsiyem yetkili servise vermeniz. Telefonunuza yan sanayi ekran takarsanız görüntü kalitesi düşecek ve dokunmatik hissiyatı ciddi anlamda azalacak. Ayrıca şarjınız daha hızlı gider ve daha fazla ısınır. O yüzden az ucuza yaptırayım diye sahte ekran takmamanızı tavsiye ederim.
Bir tanıdığım 7'e 100₺'lik ekran taktığında dokunmatiği tepki vermiyordu ara sıra o yüzden ekran konusunda orjinal ekran tercih edilmelidir.