Yardım ekranda düz piksel çizgi?

Bu konuyu okuyanlar

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu sabah açtım pc'yi (ROG g752vy laptop) ve ekranda resimdeki gibi bir çizgi vardı
ekran kapanınca yok,açılınca gözüküyor arada bir renk değiştiriyor.ilk gördüğümde açık mavimsiydi.beyazda gözüküyor siyahta gözükmyürodu.şimdi kırmızımsı siyahtada gözüküyor.arkadaki renge göre değişiyor sanki.ne yapmalıyım sorun nedir?

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
bu sabah açtım pc'yi (ROG g752vy laptop) ve ekranda resimdeki gibi bir çizgi vardı
ekran kapanınca yok,açılınca gözüküyor arada bir renk değiştiriyor.ilk gördüğümde açık mavimsiydi.beyazda gözüküyor siyahta gözükmyürodu.şimdi kırmızımsı siyahtada gözüküyor.arkadaki renge göre değişiyor sanki.ne yapmalıyım sorun nedir?
Resimi alabilir miyim? Hocam

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Pahalıya patlayabilir şuan ki piyasayı bilmiyorum ama tamiri zor. Değiştirmen gerekebilir.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ben genel anlamda GPU dedim çünkü arıza oradan kaynaklanıyor BIOS menüsün de bile çizgi var çünkü. Bu sorunun iki sebebi var. Ya GPU çipi arızalandı yada GPU Vramlerin'den bir yada bir kaçı. Bunu anca test ile anlayabiliriz. Tamiri mümkün ama laptop'a bakan servis bulmanız lazım. Bunu da herkes yapmaz sadece 5 dakika havya ile 200 derece ısı verir düzeltirler bir kaç ay gider sonra yine başlar. Sizin reballing işlemi yaptırmanız lazım.

Agathan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o siyah tüpler mi gri tüpler mi ne değişecek. GPU arızası bu. başıma gelmişti.

astraldede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bu bilgisayarın çok gpu hatası var zaten komple gpu değiştirbeilirmiyim

f1rinci

Asistan
Reaksiyon puanı
83
gpu sorunu gb, varsa hdmi kablosu ile tv ye bağlayın orda da görünüyor mu