Bu konuyu okuyanlar

bulutofis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar pcde video izlerken bir anda komple beyaz çizgiler oluştu daha önce titremeler oluşmaya başlamıştı hafifden.Sorun monitör kaynaklı değil denedim Ekran kartını ve pcyi komple temizledim kabloları kontrol ettim yinede olmadı.Ama ilk açılırken bazı windows başlama ekranına kadar bazen hatalı kapanma ekranına kadar düzenli gidiyor bir anda çizgiler yukarı aşağı giden animasyon vari çizgiler oluşuyor Tamda önemki bir projemin öncesinde çok can sıktı bu durum sizce sorun ne olabilir.Resimde koyuyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20170909_154956.jpg
    20170909_154956.jpg
    79.2 KB · Görüntüleme: 4,828

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Başıma gelmişti, harici ekran kartı yerine tümleşik ekran kartın dan görüntü almayı deneyin, bakalım düzgün görüntü alabilecek misiniz.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Monitörde hata yok diyosanız Harici ekran kartını kesinlikle bi kontrol et. Toz yada kalonun herhangi bi yerinde hasar v.b.
Monitörü başka bir Pc de denemeni de öneririm.

bulutofis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Monitörde boş demoda sıkıntı yok.Ekran kartının onboard olarak nasıl aktif ediyoruz anakartım gigabyte 990xa ud3

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Merhaba arkadaşlar pcde video izlerken bir anda komple beyaz çizgiler oluştu daha önce titremeler oluşmaya başlamıştı hafifden.Sorun monitör kaynaklı değil denedim Ekran kartını ve pcyi komple temizledim kabloları kontrol ettim yinede olmadı.Ama ilk açılırken bazı windows başlama ekranına kadar bazen hatalı kapanma ekranına kadar düzenli gidiyor bir anda çizgiler yukarı aşağı giden animasyon vari çizgiler oluşuyor Tamda önemki bir projemin öncesinde çok can sıktı bu durum sizce sorun ne olabilir.Resimde koyuyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.
20170909_154956-jpg.27394

ekran kartının garantisi varsa servise ver yoksa yeni almanın zamanı gelmiş.

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Monitörde boş demoda sıkıntı yok.Ekran kartının onboard olarak nasıl aktif ediyoruz anakartım gigabyte 990xa ud3
Bios dan yapabilrisin eğer bulamazsan monitörü onboard olana tak ekran kartını da çıkart zaten otomatik olarak devreye girecektir.

bulutofis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yenisini değil sistemi komple değiştireceğim hayırlısıyla ama şuan için acil bir işim var sıkıntı o.

Samed Yelgel

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Yenisini değil sistemi komple değiştireceğim hayırlısıyla ama şuan için acil bir işim var sıkıntı o.
Geçmiş olsun maalesef sizi yarı yol da bıraktı, işinizi başka bir pc ile halletmelisiniz.. ödünç alabileceğiniz yer vardır sanırım ya da Pc Cafe ler de.. Hayırlı forumlar ... Tekrar dan geçmiş olsun.. Ama aklıma şu da takıldı, iş yaparken o kadar engelliyor mu çizgiler?

bulutofis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran hiç açılmıyor o attığım resimde ki gibi donup kalıyor sistem

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
bunları izle yap kartın üzerindeki plastikleri sök...

bulutofis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Riskli ama gözden çıkarılan ekran kartı için yapılabilir müsait olunca denerim.Sistem şuan açıldı ama bir kaç defa daha açılmıştı böyle gitmişti.Bu sefer baya uzun zamandır çalışıyor ramlarin slotunu değiştirdim onlardan olabilir mi diye ama bir ümit.Bakalım çalışacak mı.Olmadı yarın sabahtan vatandan MSİ 1050 Ti 4GT OC 4GB modelini alacağım başka çare yok.