Ekran parlama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Merhaba,

HD 7770 ekran kartı kullanırken ekranda yatay, dikey cizgiler ve ekran parlaması oluyordu sonra iade ettim r7 260x aldım 2 günmü ne kullandım cizgi sorunları falan yoktu parlama sorunuda ama fpsden dolayı iade ettim gtx 750 aldım bu karttada sorun yoktu.

R7 265 aldım LoL oynarken ekran birden bire parlıyor yani yüzünüze led flash açıp kapatıyorlar diye düşünebilirsiniz mili saniyelik bir olay bu.

Kablodan kaynaklı olabilirmi diye düşünüyorum çünkü Oğuz abi eskiden öyle demişti @basbeLası kabloyu değiştirdim ama düzelmedi kart iade yapınca yeni 260x ve gtx 750 de bu sorunu yaşamadım ama 265 aldıktan sonra ekran parlama sorunu yaşamaya başladım.

Çözümünü bilen yada bilgisayardanmı kaynaklı? yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bilgisayara dün format atıp win 7 ulti den win 8.1 pro'ya geçiş yaptım yazılımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum çünkü 7770 servise verdiğimde ilk ekran kartımı R4000 serisinden bir kart takmıştım ne çizgi nede ışık problemi vardı.

Not: Parlayan ışık beyaz renk koyu beyaz gibi yani metin belgesinin içinde ki beyaz renk gibi düşünebilirsiniz.

DarkBB

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bence bilgisayarının ekranında yani ekran panelinde bir sorun olabilir. Acaba başka bir ekranda denediniz mi ?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Bence bilgisayarının ekranında yani ekran panelinde bir sorun olabilir. Acaba başka bir ekranda denediniz mi ?

Başka bir ekranda denemedim, yaklaşık 2-3 saat farklı bir oyun oynadım ama hiç parlama olmuyor League of legends oynarken parlama oluyor oda arada sırada yani fakat rahatsız edici.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorunu bende yasıyorum kardesm naaptn ekran kartnı arada bır oluyor rahatsız oluyorum 1 salıselıgıne beyaz gorunuyor sonra gıdıyr benım mausumda arada bır donuyor 1 sany fılan ne yaptın cozuldumu senın olay ?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Aynı sorunu bende yasıyorum kardesm naaptn ekran kartnı arada bır oluyor rahatsız oluyorum 1 salıselıgıne beyaz gorunuyor sonra gıdıyr benım mausumda arada bır donuyor 1 sany fılan ne yaptın cozuldumu senın olay ?

Başka bir forumda fps ile ilgili bir konu açmıştım orayada buna benzer yorum gelmişti sanırım sizdiniz? sorun devam ediyor maalesef.