Ekran Panel Kablosu Fan Üstünden Geçiyor

Bu konuyu okuyanlar

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Merhaba arkadaşlar. Ben laptopumun fan temizliği için kasayı söküp açtım fakat ekran panel kablosunun fan üzerinden geçtiğini gördüm. Fotoğrafınıda ekliyorum. Ne yaparsam zarar vermeden halledebilirim? Tozlardan korkmamanız için temiz halinide ekliyim :D Temiz hali derken yanlış anlamayın. Kasayı açmışken kaba tozunu fırçayla temizliyim bari dedim o kadar. Detaylı temizliğini yapamadım.

Ekli dosyalar

• Inked1ce54a7c-aae1-4874-95ef-878e54a4f4cd_LI-min.jpg
    Inked1ce54a7c-aae1-4874-95ef-878e54a4f4cd_LI-min.jpg
    135.7 KB · Görüntüleme: 163
  • 5ee5046e-ee54-4685-9018-2afefa4d5eab.jpg
    5ee5046e-ee54-4685-9018-2afefa4d5eab.jpg
    107.2 KB · Görüntüleme: 181

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Soketiceksin temizliyeceksiniz.
Merhaba arkadaşlar. Ben laptopumun fan temizliği için kasayı söküp açtım fakat ekran panel kablosunun fan üzerinden geçtiğini gördüm. Fotoğrafınıda ekliyorum. Ne yaparsam zarar vermeden halledebilirim? Tozlardan korkmamanız için temiz halinide ekliyim :D Temiz hali derken yanlış anlamayın. Kasayı açmışken kaba tozunu fırçayla temizliyim bari dedim o kadar. Detaylı temizliğini yapamadım.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Büyük ihtimalle fan ve bakır borular birlikte çıkacak. Bana öyle geldi. Ayrıca bu ne değişik bir tasarımdır???

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Büyük ihtimalle fan ve bakır borular birlikte çıkacak. Bana öyle geldi. Ayrıca bu ne değişik bir tasarımdır???

Kasa şu şekil hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve evet fan ve bakır borular beraber monteli. Hepsi bir arada çıkıyor. Ama benim derdim fotoğraftada işaretlediğim gibi ekran panelinin kablosunu fan üstüne bantlamışlar. Fanla boruların civatalarını söksem bile kablo izin vermeyecek.Soket yeride çok değişik duruyor sökmeye cesaret edemedim.

Ekli dosyalar

• 5502fb8e-fbb9-4bb5-9efd-a6785026c828.jpg
    5502fb8e-fbb9-4bb5-9efd-a6785026c828.jpg
    126.5 KB · Görüntüleme: 172

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Ekran kartı sokcen temizliyeceksiniz.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Kasa şu şekil hocam.

Ve evet fan ve bakır borular beraber monteli. Hepsi bir arada çıkıyor. Ama benim derdim fotoğraftada işaretlediğim gibi ekran panelinin kablosunu fan üstüne bantlamışlar. Fanla boruların civatalarını söksem bile kablo izin vermeyecek.Soket yeride çok değişik duruyor sökmeye cesaret edemedim.
Baya zahmetli duruyor. Fanların sökülmesi için bakır borular da çıkacak gibi onun için termal macunda gerekli. Kolay gelsin hocam bence akşam akşam uğraşma bununla yarın gündüz macun al öyle dene

Kasa şu şekil hocam.

Baya zahmetli duruyor. Fanların sökülmesi için bakır borular da çıkacak gibi onun için termal macunda gerekli. Kolay gelsin hocam bence akşam akşam uğraşma bununla yarın gündüz macun al öyle dene

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373

Macun sıkıntı değil. Açmaya yeltenebilsem zaten macunu sürmesi kolay da. Seninde dediğin gibi kasa çok karmaşık. O kablo herşeyi mahvediyor :D