Ekran Kırmızılaşma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

pcx1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
amd radeon hd 7500/7600m ekran kartım ve laptopumu yaklaşık 3 senedir kullanıyorum 2. el almıştım 1 hafta önce lol oynarken ekran kırmızılaştı görüntü dondu geldi dondu geldi derken kapandı ve pc açtıgımda ekran açılmayıp siyah olarak kaldı pc teknik servisi olan arkadaşıma sordum fırınlamam ve termal macun sürmemi söyledi acemiyce bunları yaptım yaklaşık 5-6 kez kartı fırınladım çalıştırdım başlangıçta rahatça çalışıp bir süre sonra zorlanıp kırmızı ekran veriyor genelde windowsta oluyordu vey bir oyun açtıgımda ama fırınlayınca kendine geliyor ve windowsa geçip oyun açmadıgım sürece kart rahatça çalışıyor bilgisayarım çift işletim sistemi ve ben şuan parrot linux'ten bu mesajı yazıyorum ve garip bir şekilde hiçbir kırmızı ekran vb sorunu yok çip yansa açılmaz diyor arkadaşım ama zorlanınca kırmızı ekran verip kapanıyor biz bir çözüm bulamadık aranızda yaşayan veya sorunumun çözümünü bilen var mı? veyahut bu laptopu ekran kartsız bir şekilde kullanma imkanım varmı idarelik oyun açmayacak bir şekilde kullanmam gerekli cevaplarınız için teşekkürler şimdiden iyi forumlar herkese

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Besleme arızası olabilir büyük ihtimal(fırınlamaya rağmen bunu yapıyorsa). Ekran kartı oyun oynarken yani yüke girdiğinde bunu yapıyorsa ya GPU ya da besleme arızası mevcut. Fazla uğraşmanızı önermem. Bütçe belirtip yeni bir laptop almanı tavsiye ederim. Veya MxM slotu bulunuyorsa değiştirilmesini...
--- Gönderi Güncellendi ---
Düzenleme: ''Konu başlığı içeriğe özgün düzenlendi. Etiket olmadığı için eklendi''

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

pcx1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopların karti degismiyor degisse zaten bozulmadan degistirmek isterdim bozulduguna göre bunu çöpe atip yeni bir pc alma vakti geldi şöylede bisey var ben bu laptopu yedek parca olarak satmasam veya cope atmasam bunu ekran kartaz olarak kullanamiyormuyum masaustu pcde bu oluyordu?

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Laptopların karti degismiyor degisse zaten bozulmadan degistirmek isterdim bozulduguna göre bunu çöpe atip yeni bir pc alma vakti geldi şöylede bisey var ben bu laptopu yedek parca olarak satmasam veya cope atmasam bunu ekran kartaz olarak kullanamiyormuyum masaustu pcde bu oluyordu?
İşlemci içinde bulunan iGPU'yu devreye sokarak kullanma ihtimaliniz mevcut... MXM slotu varsa değiştirilir...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,139
Bellekler arızalanmış. Laptop değil ekran kartı belleği. VRaM.

pcx1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Resim linki olarak değil, buraya paylaşmanız gerek...

pcx1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüklenmiyor boyutu yuksek diyor telefondayim ne yapmami bekliyorsunki :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
''Main'' bölümüne gelir misin? Ne yazdığını tekrardan atar mısın?...

pcx1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Orda hicbir secenek yok bro sadece sistem bilgisini yaziyor
--- Gönderi Güncellendi ---
Aygit yoneticisinden ekran kartini sifirladim yani driverini sildim suan oyun acmadigim surece stabil calisiyor bilgisayar dün yaptim bugunde sorunsuz kullaniyorum ama oyun acinca yine delleniyor

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Dostum, işlemcinin sürücülerini yükleyip, radeon hd 7600m kartının sürücüsünü kaldır.