Ekran kartına yanlış bios güncelledim.

Bu konuyu okuyanlar

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Arkadaşlar merhaba dün akşam kartıma bir bios güncellemesi yaptım . Güncel her zaman daha iyidir diye stock değerlerim 1411/1750 idi bu bios güncellemsinden sonra 1340/1750 oldu neyse dedim ve arkadaşlarla pubg falan girdik gece . Herşey iyiydi güzeldi hiçbir sorunn yoktu sonra yattım ve sabah kalkıp bilgisayarı açtım. 1411 değerinden 1340 a düştüğü için kuşkulandım ve birtane daha bios güncelledim bu sefer değerlerim 1411/2000 oldu çok mutlu oldum bilgisyarı yeniden başlattı sistem masaüstüne kadar geldi fakat bi anda ekran gidip gelmeler başladı herhanngi bir program açınca ekran siyah kalıyor tuşla kaptmak zorunda kalıyorum yani anlayacağınız bu son güncellemeden sonra kafayı yedi kart . Bende biraz araştırdım ve ekran kartı üzerinde bios switch düğmesi buldum onu sol tarafa çekip sistemi açtığımda sorunsuz bir şekilde sistem çalışıyor fakat 1340 frekansında fakat bios switch i sağ tarafa çektiğimde anlattığım gibi ekran gidip geliyor ve hiçbir program açılmıyor . Nasıl eski biosuma dönebilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Reaksiyon puanı
8,023
71mhz çok büyük bir fark oluşturmaz ki. Ayrıca ekran kartının Biosunu güncellemek kadar gereksiz bir şey yok driver güncelleseniz yeterliydi. Ekran kartının marka modelini yazabilir misiniz?

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
71mhz çok büyük bir fark oluşturmaz ki. Ayrıca ekran kartının Biosunu güncellemek kadar gereksiz bir şey yok driver güncelleseniz yeterliydi. Ekran kartının marka modelini yazabilir misiniz?
Ya aslında yeterli benim için 71mhz çokda etkilemez fakat ben 2 biosunda sağlam ve çalışır durumda olmasını istiyorum . Mesela bios switchi sola kaydırınca 1340 frekansı dalgalı oluyor. Hep değişiyor. Fakat önceden bios switch sağda iken 1411 sabit şekilde çalışıyordu araştırmalarıma göre sol taraf sessiz mod sağ taraf performans mod diye geçiyor. Yani elimde eski biosum var fakat güncellemek için programı açtığımda ekran sipsiyah kalıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya aslında yeterli benim için 71mhz çokda etkilemez fakat ben 2 biosunda sağlam ve çalışır durumda olmasını istiyorum . Mesela bios switchi sola kaydırınca 1340 frekansı dalgalı oluyor. Hep değişiyor. Fakat önceden bios switch sağda iken 1411 sabit şekilde çalışıyordu araştırmalarıma göre sol taraf sessiz mod sağ taraf performans mod diye geçiyor. Yani elimde eski biosum var fakat güncellemek için programı açtığımda ekran sipsiyah kalıyor
Kart Sapphire nitro+ rx 580 4gb

"Melih"

Profesör
Reaksiyon puanı
1,931
Deske yapmasadınız.
Arkadaşlar merhaba dün akşam kartıma bir bios güncellemesi yaptım . Güncel her zaman daha iyidir diye stock değerlerim 1411/1750 idi bu bios güncellemsinden sonra 1340/1750 oldu neyse dedim ve arkadaşlarla pubg falan girdik gece . Herşey iyiydi güzeldi hiçbir sorunn yoktu sonra yattım ve sabah kalkıp bilgisayarı açtım. 1411 değerinden 1340 a düştüğü için kuşkulandım ve birtane daha bios güncelledim bu sefer değerlerim 1411/2000 oldu çok mutlu oldum bilgisyarı yeniden başlattı sistem masaüstüne kadar geldi fakat bi anda ekran gidip gelmeler başladı herhanngi bir program açınca ekran siyah kalıyor tuşla kaptmak zorunda kalıyorum yani anlayacağınız bu son güncellemeden sonra kafayı yedi kart . Bende biraz araştırdım ve ekran kartı üzerinde bios switch düğmesi buldum onu sol tarafa çekip sistemi açtığımda sorunsuz bir şekilde sistem çalışıyor fakat 1340 frekansında fakat bios switch i sağ tarafa çektiğimde anlattığım gibi ekran gidip geliyor ve hiçbir program açılmıyor . Nasıl eski biosuma dönebilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Deske yapmasadınız.
Olan oldu çözüm odaklı konuşmak daha mantıklı olacaktır :(

Bios güncellemesi yaptığım programı açabilsem eski bios elimde mevcut . Hemen halledebileceğiz olayı fakat o program açılmıyor

Reaksiyon puanı
8,023
Garantisi varsa yollayın garantiye hızlıca ve sorunsuz çözüme kavuşmuş olursunuz. Geri döneceğim derken yanlış bios kurup görüntü alamama , çalışmama gibi sorunlar yaşama ihtimaliniz yüksek.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Eski biosu buradan mı indirdiniz ?

Açılışta ne hatası veriyor

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Eski biosu buradan mı indirdiniz ?

Açılışta ne hatası veriyor
Evet aynen buradan indirdim
Ama aynı benim karta uygun olduğu yazıyordu . Dün de burdan indrimiştim hiç sorun yoktu bu sabah yine indirdim bu sorunla karşılaştım .
bilgisayar açılırken hiçbir sorunla karşılaşmıyorum bazen açtığımda Sürekli ekran gidip gidip geliyor . Bazen açtığımda ise masaüstüne kadar sorunsuz geliyor herhangi bir uygulama veya program açmaya çalıştığımda siyah ekranda donuyor . Şuanda bios switch ile sessiz bios modunda kullanıyorum . Frekans çok oynuyor yerinde fakat fps olarak bie kayıp yaşamadım çözebilirsej çok mutlu olurum çözemessek sağlık olsun

Garantisi varsa yollayın garantiye hızlıca ve sorunsuz çözüme kavuşmuş olursunuz. Geri döneceğim derken yanlış bios kurup görüntü alamama , çalışmama gibi sorunlar yaşama ihtimaliniz yüksek.
Garantisi yok maalesef . Benim eski yani kartımın geldiğindeki kullandığım fabrika bios programı elimde mevcut . Sadece yüklemem gerekiyor . Ama programı açınca ekran siyah ekranda donuyor

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Eski rom dosyasını çalıştırdığınızda hangi hatayı veriyor

EndlessAbys

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
39
Eski rom dosyasını çalıştırdığınızda hangi hatayı veriyor
Ya eskisini çalıştıramıyorum . Porgramı açıp eski romu gösterip biosa yazdırmam gerekiyor fakat programa bastığımda ekran siyah kalıyor. Hiçbir hata yok , düzelmiyor.