Ekran kartına görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Mösyö Electus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Selamlar ben masaüstü pc kullanıyorum.Bilgisayarımda son 1 aydır açtıgımda kendını 10 dk sonra kapatıyordu. Bende fanlardan dolayıdır dedım ve temızleyıp taktım. Bu sefer ekran kartı takılıyken hiç çalışmamaya başladı ve işlemci ve erkan kartım cok ısınıyordu. Termal macun alıp sürdüm.Ekran kartını çıkarırken yanlışıkla klipsini kırdım.Açtığımda ise ekran kartına görüntü gelmiyordu. Klips kırıldıgından olabilir mi ? Ana ekranda çalışıyor pc.Ekran kartına takınca dıt sesi gelmiyor ve kendını resetlıyor.Yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum..Ama kablolar arızalıysa nasıl anlarım?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bacakları kontrol edin, dışta kalmıyorsa klipsi pek kafaya takmanıza gerek yok. İlk açılışta ekran kartının ısısı ne durumda? Eğer çok ısınıyorsa görüntü vermemesinin sebebi bu olabilir, termal macunu ne fazla ne de az sürün ve soğutucu bloğun GPU'ya iyice yapışması gerekiyor ki ısıyı rahat şekilde emsin.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Ekran kartı mı kırıldı anakarttaki soket mi

Mösyö Electus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartı mı kırıldı anakarttaki soket mi
ekran kartının takıldığı klips. Sıkıştırmak için sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bacakları kontrol edin, dışta kalmıyorsa klipsi pek kafaya takmanıza gerek yok. İlk açılışta ekran kartının ısısı ne durumda? Eğer çok ısınıyorsa görüntü vermemesinin sebebi bu olabilir, termal macunu ne fazla ne de az sürün ve soğutucu bloğun GPU'ya iyice yapışması gerekiyor ki ısıyı rahat şekilde emsin.
Sağlam taktım hiçbir şekilde dışta kalan bölümü yok.Ekran kartı macun olmadıgı zaman elimi yakacak derecede ısınıyor ve kapanıyordu.Macunu ne az nede çok sürdüm.Yinede ekran kartına taktığımda bu sefer az şekilde ısınıp dıt sesi gelmeden görüntüde gelmeden 15 saniye içinde kapanıp resetliyor

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Beslemede problem olacağını zannetmiyorum, en azından butona bastığınız anda kısa devreye vs. düşerdi. Ekran kartı ömrünü doldurmuş olabilir.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
  • 1-) Yeni bir konu başlığı açılmadan önce açmış olacağınız konu hakkında bilginin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir konu açmamanız rica olunur. Buna benzer bir konu var ise bölüm moderatörlerimiz tarafından açmış olduğunuz konu tespit edilir ise kaldırılacak ve sizlere bilgi verilecektir. (Aynı konudan farklı kategoriler üzerinde konu açmak yasaktır.)
  • 4-) Yeni bir konu açarken başlıkların konuya uygun ve açıklayıcı olması gerekmektedir. "Yardım", "İmdat", "Acil yardım edin" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir. Başlık ne kadar açıklayıcı olur ise o kadar ulaşılabilir olacağını unutmayınız.
  • Forum Kuralları

Mösyö Electus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Beslemede problem olacağını zannetmiyorum, en azından butona bastığınız anda kısa devreye vs. düşerdi. Ekran kartı ömrünü doldurmuş olabilir.
Yeni bir ekran kartı alsam ısınma açılmama sorunu olur mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Yeni bir ekran kartı alsam ısınma açılmama sorunu olur mu ?
Isınma problemi kasadaki hava sirkülasyonuna ve kartın soğutmasına(Termal macun ve Fan) bağlı, kasanın önden hava alıp egzoz fan ile dışarıya atması yeterli.