Ekran kartım yük altında olmasına rağmen kedini kullanmıyor.

Bu konuyu okuyanlar

NecipGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle selamlar sizinle bir sorunumu paylaşmak istiyorum .Cpu um ryzen 5 2600 Ekran kartım ise 1660ti Ekran kartıma ne kadar yük bindirir isem bindirim fps artmıyor ve kendini kullanmıyor mesela şöyle bir örnek vereyim . Rust oyununda ultra ayarlarda 60 - 55 fps alır iken kullanım 80-70 arası gidip geliyor düşük ayarlarda ise 60-55 gezerken kullanım ise 30-35 arası değişiyor ve sadece bunu rust oyununda yaşamıyorum aynısını cod warzone oyununda'da yaşıyorum ekran kartımı garantiye vermeyi düşünüyorum acaba benlik bir sıkıntımı var yoksa sistemle ilgili bir problemi ?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Pek bilgili değilim ama oyunlarda fps bilerek sabitleniyor. 60 geçmemesi için ayarlar var. Ondan olabilir. Hedef fps eğer 65-70 olursa 60 altına inmemesi garantiye alınır. Tam 60 olunca illa ufak tefek düşmeler oluyor.

NecipGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pek bilgili değilim ama oyunlarda fps bilerek sabitleniyor. 60 geçmemesi için ayarlar var. Ondan olabilir. Hedef fps eğer 65-70 olursa 60 altına inmemesi garantiye alınır. Tam 60 olunca illa ufak tefek düşmeler oluyor.
Desteğiniz için teşekkür ederim ama fps mi sabitleyece vsync gibi ayarlarım kapalı yani fps mi sabitleyecek bir ayar yok şuanda . Mesela dünde şöyle birşeyle karşılaştım cod warzone da internetten izlediğim fps değerlerine bakınca ultra ayarlarda 120 fps alır iken benim bilgisayarım 90'ı zor görüyor