Ekran kartım yanmış olabilir mi??

Bu konuyu okuyanlar

ahmet.ozduran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Notebook bilgisayarımda oyunlarda kasma mevcut. Daha önceden rahat oynadığım oyunlarda bile kasma söz konusu. Hatta size gta v oyunu için ayarlar kısmında ki fotoğrafı atayım. Dediğimi daha net anlaşılır olacak. Bir kaç kişiye sordum ekran kartı yanmış olabilir veya harddisk de problem olabilir dediler. Ekran kartı modelim AMD Radeon R7 M260. Ekran kartının yanıp yanmadığı öğrenmemin bir yolu var mı? Benim sorum bu bilgisayar normal çalışıyor. Google crome de yine bazen kasıyor. Durum bu. Yardımcı olur musunuz..

Ekli dosyalar

• IMG_0499.JPG
    IMG_0499.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 560

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Ekran kartın yansa ekrana görüntü bile alamazsın sana diyenler iyi sallamış sanırım bakkalcılar söyledi. İşlemci ve ekran kartı ısılarına bak Msi afterburner ile.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Ekran kartı arızası kasmalara neden olmaz. Ekranda görüntüsünde renk bozulmaları, sonrasında sistemin kapanması vs. sorunlar olur.

ahmet.ozduran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim cihaz şu an serviste ve bana dedikleri amd ekran kartının aşırı ısınmadan dolayı lehinlerinin zarar görmesi. Tabi buna bağlı olarak takılmalar fps düşüşleri. Elektrikli lavya ile 450 derece ısıtıp şey yapmaya çalıştılar ama olmadı. Bana dedikleri amd ekran kartını devre dışı bırakıp intelin ekran kartı ile günlük kullanımı sağlayın

Son mesajlar