Ekran kartım ısınıyor!

Bu konuyu okuyanlar

yeniadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bugün vatan pc den 450 w psu ve asus gt440 128 bit 1gb ddr5 ekran kartı aldım.Şu ürün
http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52297

Eve geldim driverlarını falan kurdum. Asus smart doctor adlı cpu prog. kurdum.PC de oyun olmadığından 1440*900 Full grafikte Wolfteam açtım.30 dk oynadım oyun sırasında asus smart doctoru açtım birde ne görim 69 derece.Oyunu kapadım 48e indi.Bu normal mi? Adamlar 35 dereceden sonra sogutucu sistem calısıyo demişler.yoksa programmı hatalı.Şimdiden yardımlarınızı bekliyorum.Pc min özellikleri:

Intel Core 2 Quad CPU Q8200 @2.33 GHz
32-bit
3 gb ram(ddr2)
450 W PSU
Windows7 Ultimate

fevzi0123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tamam Birşey Yok Heleki Bu Sıcaklarda Oynuyor İsen Pek Sorun Teşkil Etmez Bende Laptop Var Hp Marka İşlemci ısısı 120 dereceyi görüyor. Baktım olacak gibi değil Gittim bir soğutucu aldım pek fayda etmedi.(20 liralık birşey almıştım) Sonra kuzenimden (almanyada kendisi) bana şöyle güçlü bir soğutucu getirmesini rica ettim. getirdiği soğutu çok ilginç galiba sıvı soğutmalı. şu anda full ayarlarda black ops oynuyorum işlemci ısısı aynı zamanda ekran kartı ısısı 60 dereceyi geçmiyor :)))

yeniadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam Birşey Yok Heleki Bu Sıcaklarda Oynuyor İsen Pek Sorun Teşkil Etmez Bende Laptop Var Hp Marka İşlemci ısısı 120 dereceyi görüyor. Baktım olacak gibi değil Gittim bir soğutucu aldım pek fayda etmedi.(20 liralık birşey almıştım) Sonra kuzenimden (almanyada kendisi) bana şöyle güçlü bir soğutucu getirmesini rica ettim. getirdiği soğutu çok ilginç galiba sıvı soğutmalı. şu anda full ayarlarda black ops oynuyorum işlemci ısısı aynı zamanda ekran kartı ısısı 60 dereceyi geçmiyor :)))
Saolasın kardeşim su serptin yüreğime :D

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşım hd 6770 ile battlefield 1920*1080 med de ekran kartı 75 derece oluyor, seninki çok sıcak değil. Ama internetten ekran kartı için 5 tane test bul. Test yap, sonucunu internetteki gt440 lar ile karşılaştır, 5 dereceden fazla çıkmıyorsa sorun yok demektir.

yeniadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım hd 6770 ile battlefield 1920*1080 med de ekran kartı 75 derece oluyor, seninki çok sıcak değil. Ama internetten ekran kartı için 5 tane test bul. Test yap, sonucunu internetteki gt440 lar ile karşılaştır, 5 dereceden fazla çıkmıyorsa sorun yok demektir.
Arkadaşım saolda test edebileceğim siteleride yazsan bi zahmet

ByKaMiKaZe

Profesör
Reaksiyon puanı
20
[MENTION=264985]yeniadam[/MENTION] test'e gerek yok o sıcaklık gayat normal

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Arkadaşlar bnmde aynı sorunum var acaba güç kaynağındanmı 240w lik güç kaynağı var 2gb ram 1gbde ekran kartı aldım el yakıcak kadar ısınıyor ekran kartının fanı yok . Acaba nedendir ekran kartı ısındığı zaman pc sürekli kapanıyor reset atıyor kendine.. ?

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Cok isiniyor reset atiyordur, normal ayrici disardaki sicakliginda etkisi vardir. Bu sicak havalarda idare edeceksin. Kasanin kapagini acabilirsin.

Reaksiyon puanı
0
PSU +80 mi? eğer +80 değilse ve 450w ise psuda sıkıntı yaratır çünkü aynı şey benimde başıma sapphire radeon hd6750'de gelmişti 15 gün öyle kullandım psum ise 500w everest dandik bir psu idi ve teknobiyotikten Aerocool Strike-X +80 Bronze 500w psu aldım ısınma ortadan kalktı. Sorununun Psuda olabilir diye düşünüyorum ama garanti demiyorum.

cipro06

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sıcaklık normal ayrıca bende asus kullanıyorum korkulacak birşey yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyle benim sıcaklık 69 derece olunca ekran donuyor fakat ses devam ediyor. 6510 ekran kartı kullanıyorum (casper maduruyuz en kısa zamanda 6850 ye çevirmem lazım). Ekran kartım hiç 70 derece olmuyor . 69 da ekran donuyor. Neden acep?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnm asus geforce gt 430 ekran kartım süper be o zaman arkadaş o ekran kartına sölemedikleri laf yok ama bn fifa 13 pes 13 gta 4 gibi younları oynarken hiç kasma yok ve pentium dual core e2140 1,80 ghz işlemci ile ekran kartı süper hiçde kötü değil gta 4 ü full yarad aoynuyom 50 derece ekran kartı ayda bir fan temizliğini yapıyorumm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar gt440 1024m ekran kartını kullanıyorum belli bir süre sonra pc kapanıyor ve yeniden açıncada 5 dk sonra kapanıyor ... Isınma sorunu olduğunu düşünüyorum çünkü bir kaç saat sonra açıtığım zaman yine 30 dk dan başlıyor işlem... (sorun ekran kartından kaynaklanıyor bence çünkü önceleri böyle birşey olmuyordu...) yardım ederseniz sevinirim
AMD Athlon II X2 250
3.01 ghz
3.25gb ram

zafer.

Doçent
Reaksiyon puanı
1
korkulacak bi şey yok nvidia sitesinden baktım gt 440 için Maximum GPU Temperature 100 derece :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
korkulacak bi şey yok nvidia sitesinden baktım gt 440 için Maximum GPU Temperature 100 derece :D

Orasi öylede, sürekli olarak 100 derecede oynamak pek saglikli degil. Normal sekilde calisan ekran karti oyun oynarken 75-80 dereceyi gecmemeli.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

belli bir süre sonra pc kapanıyor ve yeniden açıncada 5 dk sonra kapanıyor ... Isınma sorunu olduğunu düşünüyorum

Islemci ve ekran kartinin fanlarini kontrol et. Tozlanma falan varsa güzelce fanlari temizle.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran kartsız (anakarttanın kendine ayit olan kısmı ile ) çalışıyor ama pek oyun oynayamıyom ...ekran kartınıda takınca bu sorun başıma geliyor genede temizledim gerçi :D - bide sadece oyundaykende olmuyo internette gezerkende kapanıyor...