Ekran kartım düşük fps veriyor

Bu konuyu okuyanlar

NecipGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1660 ti kullanıcısıyım fakat oyunlarda düşük fps alıyorum mesela apex legends internetten izlediğim videolarda en düşük ayarlarda 200fps üstü alır iken benim bilkgisayarım %90 nını kullanmasına rağmen 100 üzor geçiyor lütfen yardım edin garantiye vermeyi düşünüyorum işlemcim ryzen 5 2600

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,910
1660 ti kullanıcısıyım fakat oyunlarda düşük fps alıyorum mesela apex legends internetten izlediğim videolarda en düşük ayarlarda 200fps üstü alır iken benim bilkgisayarım %90 nını kullanmasına rağmen 100 üzor geçiyor lütfen yardım edin garantiye vermeyi düşünüyorum işlemcim ryzen 5 2600
RAM'iniz nedir?

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Oyun içi sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
1 windows güncellemeleri varsa yapın
2 directx i güncelleyin.
3 korsan uygulama kullanmayın.
4 en önemlisi ekran kartınızı güncelleyin. (msi sitesinden değil nvidia sitesinden).
ekran kartı yazılımı güncellemesi yaparken özel diyip temiz kurulum u seçmenizi öneririm.
5 saatin oradaki arkaplanda açık olan uygulamaları gözden geçirin
6 ısı değerlerini aida64 ile kontrol edin.
7 ekran çözünürlüğü, AA, gibi ayarlar varsa onları kademeli olarak düşürerek optimal fps yi bulabilisiniz.
8 bir de oyunun ayarlarında çerçeve modu gibi birşey varsa onu aktif/deaktif edin.. farkı olduğu söyleniyordu.

aklıma gelenler bunlar.

NecipGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 windows güncellemeleri varsa yapın
2 directx i güncelleyin.
3 korsan uygulama kullanmayın.
4 en önemlisi ekran kartınızı güncelleyin. (msi sitesinden değil nvidia sitesinden).
ekran kartı yazılımı güncellemesi yaparken özel diyip temiz kurulum u seçmenizi öneririm.
5 saatin oradaki arkaplanda açık olan uygulamaları gözden geçirin
6 ısı değerlerini aida64 ile kontrol edin.
7 ekran çözünürlüğü, AA, gibi ayarlar varsa onları kademeli olarak düşürerek optimal fps yi bulabilisiniz.
8 bir de oyunun ayarlarında çerçeve modu gibi birşey varsa onu aktif/deaktif edin.. farkı olduğu söyleniyordu.

aklıma gelenler bunlar.
driverlerimin hepsi güncel windows olsun aida64 ü yarın deniyeceğim test sonuçlarını paylaşırım

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ram ici Xmp açık mi ?
Fps test videosundaki sistem özellikleriyle birlikte kıyaslayın.
Hepsi üst üste binince fps farkı artabilir.
Örneğin dual channel mi single channel ram mi, Ram frekans hızları, oyuna test tarihinden sonra ağır güncelleme gelmiş mi, performans yapılandırmanızda da eksik olabilir. Oc da söz konusu olabilir bazı test videolarında cakallık yapılabiliyor farklı videolarada bakin

NecipGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ram ici Xmp açık mi ?
Fps test videosundaki sistem özellikleriyle birlikte kıyaslayın.
Hepsi üst üste binince fps farkı artabilir.
Örneğin dual channel mi single channel ram mi, Ram frekans hızları, oyuna test tarihinden sonra ağır güncelleme gelmiş mi, performans yapılandırmanızda da eksik olabilir. Oc da söz konusu olabilir bazı test videolarında cakallık yapılabiliyor farklı videolarada bakin
ram xmp im açık değil fps test videosunda sadece işemcisi farklı intel idi oda intel 5 9400f fakat bendede fena bir işlemci yok ekran kartımı tam anlamıyla besleyebiliyor ama neden se örnek olarak apex legends en düşük ayarlarda 90-100 alır iken yüksek ayarlarda 100 zor geçiyor ayrıca eskiden bu oyunları çok rahat oynayabiliyordum bu son zamanlarda bu gibi problemler çıkartmaya başladı en büyük örnek olarak şunu söyleyebilirim rust oyununda ayarlarımı ne yaparsam yapım 60 fps i zor geçiyor kullanım %30 larda geziyor hiç bir şekilde fps mi sabitleyecek bir ayarda açmadığımı söyleyebilirim son olarak cod warzone oyununda eskiden 110 altı zor alır iken şuan 70-80 e güzel diyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun içi sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi?
sıcaklıklarım normal sadece sıcak bir yerde yaşadığım için işlemcim 80-70 arası geziyor o kadar