ekran kartı yakan virüs

Kapalı hesap

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Merhaba 4 5 ay önce Minecraft optifine için bir shader indirme sitesine girdiydim bir shader seçtim ve DOWNLOAD yazısına baştım tam u anda ekran komple yeşil ve beyaz çizgilerle doldu yaptığım testler sonucunda ekran kartının bozulduğunu fark ettim kartı fırınladıktan sonra düzeldi benim sorum bu ekran kartı ağır yükte çalışmadı bir virüs yüzünden bu hale geldi yakında tekrar bozulurmu

judger90

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Yani virüs varsa PC aynı duruyorsa format atmadan ya da sağlam bir antivirüs geçmeden kullanmayın

judger90

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Fırınlanmış ekran kartı sonuç olarak çok sağlam olmayabilir ama bir şey olmaz

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Doğrudan ekran kartını yakan bir virüs olduğuna ihtimal vermiyorum. Çok eskiden donanıma zarar veren virüsler duyduğumuz olurdu ama o zmanlar bu kadar güvenlik yoktu bilgisayarlarda ikide bir çökerdi falan ta ilk zamanlardan bahsediyorum. Yine de bir ekran kartı yaktığını duymadım. Nasıl yakabilirki zaten ekran kartı genelde %100 yük altında çalışır. Çektiği elektrik bellidir. Çok zor, Biosu değiştirip aşırı voltaj verirse belki ama öyle olsa fırınlasa da düzelmez ayrıca öyle bir virüs ihtimali de görmüyorum. Sadece denk gelmiş olabilir öyle düşünüyorum.

Kapalı hesap

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Doğrudan ekran kartını yakan bir virüs olduğuna ihtimal vermiyorum. Çok eskiden donanıma zarar veren virüsler duyduğumuz olurdu ama o zmanlar bu kadar güvenlik yoktu bilgisayarlarda ikide bir çökerdi falan ta ilk zamanlardan bahsediyorum. Yine de bir ekran kartı yaktığını duymadım. Nasıl yakabilirki zaten ekran kartı genelde %100 yük altında çalışır. Çektiği elektrik bellidir. Çok zor, Biosu değiştirip aşırı voltaj verirse belki ama öyle olsa fırınlasa da düzelmez ayrıca öyle bir virüs ihtimali de görmüyorum. Sadece denk gelmiş olabilir öyle düşünüyorum.
Downlaod yazısına baştığım anda ekran yeşil çizgilerle kaplandı bilgisayarı açmaya çalıştığımda bir virüs olduğu barizdi iki tane yeni yeni disk vardı yerel disk x ve yerel disk Z x içerisinde Windows dosyalarının benzerleri vardı Z içerinde boot.txt türü bir dosya vardı bu dosyayı sildim ve sistem bir daha açılmadı

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
Downlaod yazısına baştığım anda ekran yeşil çizgilerle kaplandı bilgisayarı açmaya çalıştığımda bir virüs olduğu barizdi iki tane yeni yerel disk vardı
Virüs girmiş olamaz demiyorum ekran kartını bozanın virüs olmadığını söylüyorum bence öyle yani şahsi kanaatim.

Kapalı hesap

Asistan
Reaksiyon puanı
68
Virüs girmiş olamaz demiyorum ekran kartını bozanın virüs olmadığını söylüyorum bence öyle yani şahsi kanaatim.
Evet ama virüs girdiği an ekran kartının bozulması tesadüf olamaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

023

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,606
Virüsü açmadıysan girmez.

misty rosetta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,370
Artık virüsler bilgisayarı bozmaya değil daha çok bilgisayardaki verileri çalmaya/şifreleyip fidye karşılığı açtırmaya yönelik oluyor. İlginç sizinki.

Samet UCA

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,930
Bu tip virüsler var. Çalışma şekilleri bileşenin kullanım oranını %100 oranlarına çekmektedir. Ama şak diye ekran kartını yakamaz. Tuhaf bir tesadüf olmuş olabilir.

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Downlaod yazısına baştığım anda ekran yeşil çizgilerle kaplandı bilgisayarı açmaya çalıştığımda bir virüs olduğu barizdi iki tane yeni yeni disk vardı yerel disk x ve yerel disk Z x içerisinde Windows dosyalarının benzerleri vardı Z içerinde boot.txt türü bir dosya vardı bu dosyayı sildim ve sistem bir daha açılmadı
kardeşim download yazısına basar basmaz nasıl oluyor indirip kurmamışsın ki bişey, önceden farketmeden reklamdan mining virüsü indirmişsindir senin pc kim bilir kaç gün 100% gpu kullanımı ile çalıştı da bozuldu ekran kartı

Kapalı hesap

Asistan
Reaksiyon puanı
68
[MQUOTE="Samet UCA, post: 5445888, member: 283149"]
Bu tip virüsler var. Çalışma şekilleri bileşenin kullanım oranını %100 oranlarına çekmektedir. Ama şak diye ekran kartını yakamaz. Tuhaf bir tesadüf olmuş olabilir.
[/QUOTE]
Mining virüsü olsaydı antivirüs fark ederdi hadi etmedi diyelim oyunlarda kasma olurdu ve bilgisayar ısınırdı ama bunların hiç biri olmadı