Ekran kartı veri yolu nedir ?

merhaba ekran kartı Alicam veri yolu 128 bir diyor. Bu nedir ve bu PC ye uyar mı ? Ve AMD ATI YONGA SETİ diyor uyar mı ?
ANAKART MODELİ : GİGABYTE
GA-G31M-ES2L DDR2/3
DUAL CHANEL DDR2 800 MHz ram
Şimdi bende 2 adet 4 GB ram var.

İSLEMCİM : CORE 2 DUO QUAD Q9400 2.66GHZ
 

Mert Alper

Profesör
Bir ekran kartının, anakarta uyması için gereken kriter PCI-Express slotudur. Anakart modelini tam yazar mısın?
 
60 bit olsada uyar 360 bit olsada soket ile alakası yoktur bit teriminin anlamı ekran kartının işlemcisi ile belleklerin arasında kaç bitlik aktarım olur o amaçla kullanılır yani 10 gb bir ekran kartı var ama 60bit ile aktarıyor bu hiç bir şeye yaramaz ama 4gb bellek olup bunu 192 bit olarak atarsa 10gb'lık bir ekran kartından çok daha fazla performans alırsınız anlatabilmişimdir inşallah.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yani tam açıklamak gerekirse tam anlayabilmeniz için bir arkadaş var kovayı doldurup hemen gidicek ama elinde büyük bir kova var 8gb diyelim bir tanede küçük kova 4gb diyelim su ise bit oluyor 8gb lık bir kovaya az az su akıyor ama 4gb lık kovaya şakır şakır su akıyor hangisi daha hızlı dolar ve hemen götürür tabiki de 4gb olanı belleklerde aynıdır içinden hızlı hızlı geçmesi gerekir ekran kartı alırken sadece hafızaya deyil bit performansınıda bakmak gerek şuan 128 gayet yerinde bir ekran kartı 2 veya 4gb da tadından yenmez
 
Son düzenleme:
Bir ekran kartının, anakarta uyması için gereken kriter PCI-Express slotudur. Anakart modelini tam yazar mısın?

anakart.PNG

GA-G31M-ES2L (Rev. 1.x) | Anakart | GIGABYTE

tam olarak anakartım buANAKART 32.PNG
 
Son düzenleme:
Üst