Ekran kartı ve dertlerim :)

alexandrcrcn

Öğrenci
12 Haziran 2012
1
0
0
Bugün bilgisayara oyun yükledim orjünal cd den.bilgisayarıda cuma günü aldım format falan atılmış bir kaç işlem daha.Nese oyunu yükledim hoş güzel oynadım bir yere kadar sonra kapattım.MMORPG kasayım dedim açtım bağlantı hatası verdi.Kapattım oyunu falan 5 dk sonra yeniden açmaya çalıştım bu sefer Direcxt güncellleyin yada var olan ekran kartınızı güncelleyin dedi.Halbuki herşey son sürüm.Sonra farktettimki ekran kartı sanki bilgisayara driverları kurulu değilmiş gibi donma falan oluyodu.Ekran kartım ASUS EAH5570 aygıt yöneticisinde ATİ RADEON HD 5570 yazıyodu.biyanlışlık falan olmasın kaldırım bunu orjinal cd den yükleyeyim dedim nese onu kaldırdım aygıt yöneticisinden bilgisayarı yeniden başlatın diyodu yeniden başlatınca çizgiler falan oluşmaya başladı noktalar falan vardı baya ilginç bir durumdu "Wİndows Yükleniyor" a kadar ekran vardı ondan sonra göstermemeye başladı.Dedim kesin bi halt yedim dedim.Bu sefer kabloyu(monitörden bilgisayara olan) board a taktım görüntü yoktu.Ekran kartını çıkardım pc yi yeniden açtım ekran geldi.Bu sefer driver ları kurayım dedim.CD yi takıyorum bu sefer şu hatayı veriyor "Please instaln vga for ASUS" .Aygıt yöneticisinde ekran bağdaştırıcısı falan yok ekran kartını takmaya çalıştığımda bilgisayarda bi yere kadar görüntü olyor sonra hiç gelmiyor.Karmaşık bir problem :/ nasıl çözebileceğim konusunda bir fikri olan var mı?

İşletim sistemi:Windows XP Proffesional service pack 3 - 32bit
İşlemci: İntel Pentium D 3.2 GHz
Ram: 2GB
Ekran kartı (zaten belirttim ama olsun) : Asus EAH 5570
Antivirüs Programı : Avira.

Casus.

Öğrenci
12 Haziran 2012
4
0
0
Büyük ihtimalle ekran kartın ölmüş pc açılırken ekranda çizgi vs çıkıyorsa ekran kartın bozulmuştur ama hemen umutsuzluga kapılma

Ekran kartını önce başka bir pcde dene yazılımla alakası yoktur Zaten asus marka ekran kartlarının yazılımları genellıkle Nvidia ve Ati'dir (yeni adıyla AMD)
Senınki ati'dir

Başka pcdede calısmazsa ekranda çizik nokta vs çıkarsa
Fırınlama diye birşey var Youtubede videoları mevcut (Ekran Kartı Fırınlama) yazarsan karsına çıkar

Not: Pc de ekran kartı takılıyken anakart üzerindeki onboard ekran çıkışı çalışmaz ekra kartını cıkarıp ancak o şekilde calıstırırsın Dolayısıyla ekran kartı takılı olmadıgı için Aygıt yöneticisinde ekran bağdaştırıcısı çıkmaz ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende powecolor ati radeon hd5570 ekran kartı var 1 gb taktım bilgisayara işte kutudan çıkan cd yi yükledim herşey yüklendi problemsizce bilgisayarı yeniden başlattı işte sonra bi error gibi bşy çıktı işte amd driver yüklenmedi yeniden yükleyin flan gibi ingilizce olduğu için tam çeviremedim ama catalyst control center flan onlar yüklendi ama ekran la ilgili olanlar yüklenmedi gibi çünkü sayfayı aşağı yukarı indirip çıkarırken ekran kartı kurlumu olmamış gibi oluyo yeniden yüklemeyi denedim yükelem günlüğüne bakıyorum herşey başarılı dio ama yeniden başlattıktan sonra yine o uyarı geliyo bunu nasıl düzeltebilirim