Ekran Kartı Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

barcan2010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba.

Benim bi adet masaüstü bilgisayarım var okuduğum şehirde, Bursa'da. Memleketim Samsun her tatilimde geliyorum ve burada bir bilgisayar yok, anlayacağınız üzere yazın bilgisayara ulaşamıyorum.Yeni bir laptop alınması gündemde ama malum fiyatlar aşırı pahalı benim de aklıma ucuz bir laptop ve masaüstü için bir ekran kartı fikri geldi sizinle sistemimi paylaşmak ve fikirlerinizi almak isterim
Anakart : Crosshair V Formula-z
Anakart ddr3 olduğu için ramlar de çok iyi sayılmaz elimde ramlerin ne olduğuna dair bi kutu yok şu an kasa diğer şehirde kaldı 1000küsür mhz hızları var.
İşlemci : AMD FX-8350
Ekran kartı : Radeon HD 7850

İnternetten baktım yanlış anlamadıysam anakartım ile gtx1060ti, 1070 uyumlu. Sizce böyle bir ekran kartı alıp ucuz bir laptop mu almalıyım yoksa 7-9 bin tllik bir laptop mu almalıyım ? Sadece ekran kartı alırsam masaüstünün performansı çok artar mı? Eğer bir laptop öneriniz varsa nelerdir? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Aynı zamanda eğer ucuz laptop almamı önerecekseniz, laptopla sadece kodlama yapmayı kasmayan, lol gibi oyunları oynamayı düşünüyorum ama okuduğum bölüm gereği autocad,solidworks kullanmam gerekebilir tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleme:

Son mesajlar