Ekran kartı sürücüsünü yükleyince kısa süreli donmalar yaşıyorum.

Bu konuyu okuyanlar

ggbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar oyunlarda vs çok fark edilmeyen , masaüstünde gezinirken veya bilgisayarı kapat ,yeniden baslat, görev yöneticisini açarken farkdeliyor çok kısa süreli donma yaşıyorum. bu sorun gerçekten ekran kartı sürücüsünden mi kaynaklı yoksa ekran kartı mı arızalı nasıl öğrenebilirim böyle bir sorun yaşayan başka biri var mı?
Ayrıca 3 farklı ekran kartı sürücüsü denedim, format attım sonuç aynı, aygıt yöneticisinden ekran kartı sürücüsünü kaldır ya da devre dışı yapınca düzeliyor. geforce experience ile alakalı olabilir mi diye baktım hiç alakası yok direk aygıt yöneticisindeki sürücüye baglı gözüküyor. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Sistem özellikleri: HP AB201nt
i5 7300HQ
8 GB RAM
gtx1050 ekran kartı
120 gb ssd

ggbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
laptop adaptör 150 w , windows 10 pro kullanıyorum

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
HP'nin kendi websitesindeki driverları kullan, konuyla ilgili belki bir bug vardır genelde firmalra bununla ilgili patch yayımlar,

Özetle Hp nin web sitesine gir, ürününün driverları ve yazılımlarının olduğu listeyi bir incele,

Bir diğer önderi birden fazla sürücü denediğin için kök dosyalar bazen çakışma yapıyor, mümkünse İşletim Sistemini tekrar yükle (format)