Ekran Kartı Sürücü Sıkıntısı

Bu konuyu okuyanlar

xDaemon

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşlar merhaba. Görev yöneticisinde masaüstü pencere yöneticisi çok fazla GPU kullanıyor. İnternette araştırdım sorunun kaynağını. Ekran kartından oluşan bir sorun deniliyor. Şu sıralar oyunda düzgün bir performans da alamıyorum. Onun dışında çoğu şey yavaşladı. Zaten ekran kartı sürücüsünü her güncellediğimde ekran kartı sürümü 431.99 civarı bir şeyde kalıyordu. Tekrar tekrar denesemde olmuyordu. Ancak DDU ile silip tekrar yükleyince geçti. Fanlar çok hızlı çalışıyor arada tık sesleri geliyor fandan sanki Turbo moduna geçmişim gibi oluyor. Sizce ekran kartında herhangi bir sorun var mıdır? Çünkü son zamanlarda bilgisayar ciddi bir şekilde yavaşladı.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Laptop kullanıyorsun anladığım kadarıyla. İşletim sistemi nedir?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru

DDU ile temiz kurulum yapın.

xDaemon

Asistan
Reaksiyon puanı
84

DDU ile temiz kurulum yapın.

Attığınız sürüm benim kullandığım sürümün bir düşüğü. Ayrıca Yapmadan önce zaten ddu ile temiz kurulum yapmıştım.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Farkındayım, 1050 (notebook) kullanan birisinin sorunu böyle çözülmüştü. Yeniden temiz kurulum yapıp düşük sürüm sonucunu paylaş.

xDaemon

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Peki sonucunu yarın paylaşırım
Dediğinizi yaptım. Ancak nvidia kurulum programı hem windows işletim sistemi ile uyumlu olmadığını hemde bu sürücüye uyumlu olan bir ekran kartı bulamadığını söylüyor.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Nasıl yani? Senin, Hakkında kısmına baktığımda ekran kartı olarak 1650 yazmışsın. Doğru mudur? Herhalde 1050 ile karıştırdın. Hatanın ekran görüntüsünü atın.

Kurulumu tamamladıktan sonra "Scan now" yazısına tıkla. Tarama bittiğinde yeni sekme açılacak ve sekme açıldığında linki buraya at.

1621599779302.png

xDaemon

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Nasıl yani? Senin, Hakkında kısmına baktığımda ekran kartı olarak 1650 yazmışsın. Doğru mudur? Herhalde 1050 ile karıştırdın. Hatanın ekran görüntüsünü atın.

Kurulumu tamamladıktan sonra "Scan now" yazısına tıkla. Tarama bittiğinde yeni sekme açılacak ve sekme açıldığında linki buraya at.

Ekli dosyayı görüntüle 152646

Hayır normal 1050, neden 1650 yazılmış bilmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 152646

Driverdentifieri indirdim ama malwarwbytes ve kaspersky virüs olarak buldu. Sildim. 1050 sorunu için asus desteğe yazdım. Yardım için teşekkürler.

Son düzenleme: