Ekran Kartı Soket Uyumu

SOKET UYUMLU MU

• Kullanılan toplam oy
    5

Utkuuu0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ASUS SABERTOOTH X79 çipsetli ana kartım var donanım bana gayet yeterli geliyor. Ama ekran kartım grafik programları yüzünden yetersiz gelmeye başladı. Uzun ömürlü kullanım için 11GB 352Bit bir ekran kartı alacağım ama o ekran kartlarının soketleri GDDR5X benim kullandığım ekran kartı soketi GDDR5 (560Tİ) anakartı değiştirmek zorundamıyım yoksa soketler uyuşur mu birbirlerine. Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler...

utkuversus

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,231
ASUS SABERTOOTH X79 çipsetli ana kartım var donanım bana gayet yeterli geliyor. Ama ekran kartım grafik programları yüzünden yetersiz gelmeye başladı. Uzun ömürlü kullanım için 11GB 352Bit bir ekran kartı alacağım ama o ekran kartlarının soketleri GDDR5X benim kullandığım ekran kartı soketi GDDR5 (560Tİ) anakartı değiştirmek zorundamıyım yoksa soketler uyuşur mu birbirlerine. Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler...
Uyuşur merak etme.

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
peki neden sonuna x ibaresi konuluyor bilginiz var mı (yanlış anlamayın sonuçta 6000tl para vereceğim korkarak yaklaşıyorum)
GDDR5X ibaresi soket değildir. Ekran kartının belleğinin ibaresidir. Gddr5 kartlı olan belleklerin dahada hızlandırılmış halidir. HBM bellekler gibi masraf yapmasınlar diye GDDR bellekleri dahada güçlendiriyorlar Bellek veri yolunun efektif kullanımı anlamında.

Socket dediğin PCİ Express girişleri yada işlemci soket girişidir :DDD

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,499
Anakarttan yana sorun olmazda alacağın ekran kartı ve elinde bulunan işlemci nedir? Darboğaz yaşama sonra.

utkuversus

Rektör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
13,231
Anakarttan yana sorun olmazda alacağın ekran kartı ve elinde bulunan işlemci nedir? Darboğaz yaşama sonra.
X79 platformlu bir işkemcinin hala günümüzde darboğaz yapacağı kart yok bence :D

Utkuuu0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Intel Core I7 3930K

---- Mesajlar birleştirildi ----

GDDR5X ibaresi soket değildir. Ekran kartının belleğinin ibaresidir. Gddr5 kartlı olan belleklerin dahada hızlandırılmış halidir. HBM bellekler gibi masraf yapmasınlar diye GDDR bellekleri dahada güçlendiriyorlar Bellek veri yolunun efektif kullanımı anlamında.

Socket dediğin PCİ Express girişleri yada işlemci soket girişidir :DDD
Valla o kadar da bilgili değildim ufkumu açtın teşekkürler :D:):)

Son düzenleme:

_Zaur_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23,314
Intel Core I7 3930K

---- Mesajlar birleştirildi ----

Valla o kadar da bilgili değildim ufkumu açtın teşekkürler :D:):)
Keşki senin gibi bilgisiz olaydım ama öyle güçlü makinem olaydı :D:):D İşlemci Cız ettirdi

Ekran kartı cuk diye oturacak bence. Nvidia Titan filan alıyorsun sanıyorum :D

Utkuuu0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Keşki senin gibi bilgisiz olaydım ama öyle güçlü makinem olaydı :D:):D İşlemci Cız ettirdi

Ekran kartı cuk diye oturacak bence. Nvidia Titan filan alıyorsun sanıyorum :D
Yok Gıgabyte Aurous 1080 TI Waterforce Xtreme almayı düşünüyorum