Ekran Kartı Siyah Ekran Sorunu?

Bu konuyu okuyanlar

warofthe16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Nvidia 1050 ekran kartı kullanıyorum. Ama intel 630 kart ile uyumsuzluk var. Windows güncellemesinde bir takım sorunlar olmuştu. Pc açıyorum Ekran sürücüsü başlatılamadı; yerine Microsoft Temel Görüntü Sürücüsü kullanılıyor hatası alıyorum. Bazen ekran geliyor 2-3 saniye kullanılıyor sonra hata veriyor bazen hiç ekran gelmiyor siyah ekranda kalıyor. Güvenli modda ekran kartı driver silip baştan başlatınca açılıyor. Ne yapmalıyım sizce? İnteli siliyorum ama yüklemeden de olmuyor. Anlamadığım olay inteli siliyorum. Sadece nvidia var ama oyunlarda 3-4 fps alıyorum. İntel driver yüklüyorum sorun çözülüyor.
düzeltme: nereye açacağımı tam bilemediğim için buraya açmayı uygun gördüm yanlışsa yetkililer düzeltirse sevinirim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Aynı sorunu bende aldım yapmak gereken şu. DDU ile ekran kartı sürücüsünü güvenli modda sil daha sonra GeForce sitesine girerek manual sürücü arama yerinden ekran kartını seçerek olan sürücüleri arat. Daha sonra 397.93 sürümü değil de 397.64 sürümünü indirip kur sorun büyük ihtimalle düzelir çünkü aynı sorunu bende yaşadım Windows 1803 güncellemesi ile.

Drivers | GeForce

warofthe16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynı sorunu bende aldım yapmak gereken şu. DDU ile ekran kartı sürücüsünü güvenli modda sil daha sonra GeForce sitesine girerek manual sürücü arama yerinden ekran kartını seçerek olan sürücüleri arat. Daha sonra 397.93 sürümü değil de 397.64 sürümünü indirip kur sorun büyük ihtimalle düzelir çünkü aynı sorunu bende yaşadım Windows 1803 güncellemesi ile.

Drivers | GeForce
deneyeceğim teşekkürler.

ugurcanakbulak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bunu dertten muzdaribim çözümü olan var mı acaba