Ekran Kartı Sistemime Uyar mı?

Bu konuyu okuyanlar

dx103frt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle hepinize merhabalar ben parçalar anakarta uyar mı uymaz mı pek bilen birisi değilim bu yüzden size danışmak istedim. Öncelikle elimde Foxconn G31MXP bir anakart var 2 gb ram ve Intel Core 2 Duo E7300 işlemci ve 350W Max bir Power Supply var. Aklıma almayı düşündüğüm bir parça var:

Asus Amd Radeon R7 240 O.C. 4GB 128Bit (Asus Amd Radeon R7 240 OC 4GB 128Bit DDR3 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı)

Bu ekran kartı anakartıma uyacak mıdır? Bide sormak istediğim bir şey daha var anakartım max 4gb ram diyor yani ben mesela 2x 4gb alsam 8 gb ram yapamaz mıyım? yada 1 tane 4 gb 1 tane de 2 gb ram alıp 6 gb yapamaz mıyım? Şimdiden teşekkürler...

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Öncelikle sistem baya eski tavsiyem biraz para biriktirip yeni bir sisteme geçmen olur,benimde buna benzer bir sistemim vardı yaklaşık 3 ay garsonluk yapıp 4000TL topladım ve yeni bir bilgisayar aldım,eskiden baya baya eziyet çekiyormuşum.Eğer yeni bir bilgisayar alacak durumda değilsen sorularını cevaplayayım :)

Ever R7 240 ı alabilirsin bir sorun olmaz fakat biraz darboğaz olur gibime geliyor.

Ekran kartı anakarta uyacaktır,çok eski anakartın yanına çok iyi ekran kartı almadığınız sürece bir sorun olmaz.Siz şu anda düşük seviye bir anakarta düşük seviye bir ekran kartı takacağınız için olacaktır,bu daha detaylı bir konu fakat üstünden yüzeysel olarak geçmek istedim.

Ram olarak bahsettiğiniz kombinasyonları yapamazsınız.Sadece mevcut 2GB ramınızın yanına bir 2GB daha ekleyip 4GB yapabilirsiniz,dediğiniz gibi anakart maksimum 4GB destekliyor: /

dx103frt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle sistem baya eski tavsiyem biraz para biriktirip yeni bir sisteme geçmen olur,benimde buna benzer bir sistemim vardı yaklaşık 3 ay garsonluk yapıp 4000TL topladım ve yeni bir bilgisayar aldım,eskiden baya baya eziyet çekiyormuşum.Eğer yeni bir bilgisayar alacak durumda değilsen sorularını cevaplayayım :)

Ever R7 240 ı alabilirsin bir sorun olmaz fakat biraz darboğaz olur gibime geliyor.

Ekran kartı anakarta uyacaktır,çok eski anakartın yanına çok iyi ekran kartı almadığınız sürece bir sorun olmaz.Siz şu anda düşük seviye bir anakarta düşük seviye bir ekran kartı takacağınız için olacaktır,bu daha detaylı bir konu fakat üstünden yüzeysel olarak geçmek istedim.

Ram olarak bahsettiğiniz kombinasyonları yapamazsınız.Sadece mevcut 2GB ramınızın yanına bir 2GB daha ekleyip 4GB yapabilirsiniz,dediğiniz gibi anakart maksimum 4GB destekliyor: /
Peki çok teşekkür ederim :)

Son mesajlar