Ekran kartı sıcaklığı

alla alla aynı karttan arkadaşım kullanıyor bi sorun yok en fazla 59 dereceyi görüyor PSU nda bir sorun olmasın fan normal çalışıyorsa bu sıcaklıklara ulaşması garip bi elindele dokun bakalım soğutuya gerçekten çok ısınıyormu eğer elini yakacak kadar ısınmıyorsa sensörde bir sorun olabilir ;)

4ReacTiv

Doçent
1. Ekran kartını bir güzel temizle
2. 8cm lik sessiz fan al 15 lira filandır.
3. Plastik kelepçe al 1 veya 2 lira bir paketi (uzun olsun)

Fanı ekran kartı fanının tam üstüne gelecek şekilde oturt ve aşağıda ki gibi bağla

Sonuç ? 20 dereceye kadar daha soğuk ekran kartı

Not:Ekran kartının fanı havayı nereye üflüyorsa bu fanıda o şekilde bağlaman gerekir.

Eğer ki kasa içi havalandırman iyi değilse ne yaparsan yap düzelmez.Sıcak havayı dışarıya atmaz isen kasa içinde sıcaklık dönüp dolaşır o kadar.

helperman

Öğrenci
HIS x1650 Pro Iceq kullanıyorum ve söylemesi ayıp acaip ısınıyor. İnanın el değmiyor karta ama SPEEDFAN programıyla kontrol ediyorum -8 DERECE VE CİVARINDA GÖSTERİYOR.

Eğer pcnin çalışmasına sorun çıkarmıyorsa aldırma. ;)

Peter

Dekan
Emektar
1. Ekran kartını bir güzel temizle
2. 8cm lik sessiz fan al 15 lira filandır.
3. Plastik kelepçe al 1 veya 2 lira bir paketi (uzun olsun)

Fanı ekran kartı fanının tam üstüne gelecek şekilde oturt ve aşağıda ki gibi bağla

Sonuç ? 20 dereceye kadar daha soğuk ekran kartı

Not:Ekran kartının fanı havayı nereye üflüyorsa bu fanıda o şekilde bağlaman gerekir.

Eğer ki kasa içi havalandırman iyi değilse ne yaparsan yap düzelmez.Sıcak havayı dışarıya atmaz isen kasa içinde sıcaklık dönüp dolaşır o kadar.
yok daha neler beceremessen sıcaklık 2 katına çıkar bnden sölemesi

4ReacTiv

Doçent
yok daha neler beceremessen sıcaklık 2 katına çıkar bnden sölemesi
Beceremeyecek bir şey yok.Ben böyle kullanıyorum.Fan ı oturtup bağlıyorsun.Tek dikkat etmen gereken.Ekran kartı fanı havayı ne tarafa üflüyorsa bu fan da o tarafa üflemek zorunda.Hemde garanti dışı kalmıyor :icon_: