Ekran kartı önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Mösyö Electus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fiyat aralığım yok uygun bütçeli oyunlarda donma yaşatmayan ekran kartı arıyorum.
Özellikler;
Windows 7 Professional
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-2320 3.00GHz
Yüklü bellek (RAM) 4,00 GB
Sistem türü ; 64 bit işletim sistemi
Oynadıgım oyunlar genellikle ; Pubg Mobile CS;GO Zula Lol

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
RX 570 tam güçte çalışacaktır bu işlemciyle. Raminizi 8 yapmanız şart donma yaşamamanız için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Belirttiğiniz oyunların bir çoğu işlemci odaklı oyunlardır bu arada. Ekran kartı almak fayda etmeyebilir.

Mösyö Electus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
RX 570 tam güçte çalışacaktır bu işlemciyle. Raminizi 8 yapmanız şart donma yaşamamanız için

Belirttiğiniz oyunların bir çoğu işlemci odaklı oyunlardır bu arada. Ekran kartı almak fayda etmeyebilir.
Önerdiğin işlemci var mı ?

9 yıllık ekran kartımla hepsini oynuyordum güzel şekilde :joycat: Ama artık murada erdı çalışmıyor

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
9 yıllık ekran kartımla hepsini oynuyordum güzel şekilde :joycat: Ama artık murada erdı çalışmıyor
Sıkıntısız oynatıyorsa hocam bi ekran kartıyla yola devam edilebilir. Şaşırtmadı değil açıkçası rahat rahat oynamanız. Rx 570 modeline bakın derim hocam.

İntel işlemciler hakkında bilgim var desem yalan olur. Amd olsa önerebilirdim bir şeyler. Ben anakartınız nedir diye sorayım. Konuyu görenler anakarta göre bir şeyler önerecektir.

Mösyö Electus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sıkıntısız oynatıyorsa hocam bi ekran kartıyla yola devam edilebilir. Şaşırtmadı değil açıkçası rahat rahat oynamanız. Rx 570 modeline bakın derim hocam.

İntel işlemciler hakkında bilgim var desem yalan olur. Amd olsa önerebilirdim bir şeyler. Ben anakartınız nedir diye sorayım. Konuyu görenler anakarta göre bir şeyler önerecektir.
Benide şaşırtmıyor değildi önerilerin için teşekkürler hocam

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Fiyat aralığım yok uygun bütçeli oyunlarda donma yaşatmayan ekran kartı arıyorum.
Özellikler;
Windows 7 Professional
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-2320 3.00GHz
Yüklü bellek (RAM) 4,00 GB
Sistem türü ; 64 bit işletim sistemi
Oynadıgım oyunlar genellikle ; Pubg Mobile CS;GO Zula Lol
Anakartınız nedir ona göre işlemci önereceğim. RAM'inizi 8 ya da 12 yapın. SSD yok ise SSD alın birde.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Bence sen en iyisi 1050/1050ti al veya 460/470. Bide 8 lik ram tak 12gb ram olsun.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
kimse psu (güç kaynağı)yu sormamış :) onu da yazmalısın. bence amd/ati ekran kartı yerine nvidia al.

ısınmadan şikayet eden yoğun oyun oynayan arkadaşlarım var, anlatsam konu uzar gider. öneri olarak 1050ti uygun seçim olur gibi. 16xx serileri de uygun olabilir size. tabii bütçe ile alakalı durum bunlar.

yalnız o ram artık yetmez sana :) ekleme yapmak zorundasın ne yazık ki. ankartınızda raminiz neye uyumluysa (ddr2 mi ddr3-4 mü), aynı ram ın mhz sinde ek ram almalısınız.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
İşlemciyi en az i5 2500 gibi işlemci yapmızı tavsiye ederim, ekran kartı olarak en aşağı seviye olarak RX 570 öneririm. En az muhakkak 8GB RAM'iniz olsun. 4GB modern oyunlarda hiç yeterli olmaz. Bu arada PSU kaç watt?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ekran kartı rx 560 ve rx 570 idealdir.
4 Gb ram daha ekleyip toplam rami 8gb yapmalısınız.
Minimum 240 gb ssd alıp. Windows 10 64bit i ssd içine kurun. Kalan yerede sığdığı kadarıyla oyunlarınızı, programlarınızı kurun.

Tabi ekran kartı için yeterli psu (powersupply/Güç kaynağı) nız var mı bilemiyorum.
Bir kaç sitede i5 2320 ile rx560 - 570 için ortalama 425 - 475 W psu öneriliyor. 450 500 watt psu fazlasıyla işinizi görecektir. Normalde daha azı bile iş görür ama önerilenlere kulak verelim vardır bir bildikleri :D

Söylediklerim daha önce söylendi ama söyleyen sayısı artarsa dikkatinizi daha çok çeker diye bende yazmak istedim.