Ekran kartı Kod 43 Hatası

Bu konuyu okuyanlar

SercanUzuntas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dizüstü bilgisayarım eski bir bilgisayar kabul ediyorum fakat benim işime yarıyor . Bilgisayarımı formatladığımda söyle bir sorun ile karşılaştım . Öncelikle Notebook Asus M51s modelinde onboard ve harici ekran kartına sahip Asus un kendi sitesinden VGA Driver ını yüklediğimde PC açılırken (Vista32 bit kurdum lisanslı sürümü) ön yükleme sonrasında Mavi ekran veriyor Güvenik ve ağ modun da açarak bu Driver ı kaldırdığımda sorunsuz çalışıyor . Hatalı olabiliceğini düşünüp Nvidia nın kendi sitesinden Geforce 9500m gs ekran kartına ait driverı indirip kurdum(Nvidianın kendi uygulamasından da yardım aldım ve kontrolde ettim notebook sürümü) bunun sonucunda 2 adet hata alıyorum ;

1- harici ekran kartı ve onboard ekran kartı olarak 2 adet ekran birimi aygıt yöneticisinde gözükmüyor.Tek bir VGA bağdaştırıcı gözüküyor .
2- Nvidia dan indirdiğim Driver ı kurduğum da yazılım sorunsuz yükleniyor fakat ,aygıt yöneticisinden baktığımda ise üzerinde Ünlem ! İşareti var ve kontrol paneli dahil açılmıyor Nvidia nın özelliklerinden baktığımda ise Kod 43 hatası olarak bir bilgi vermiş.

İnternet üzerinden araştırdım bir çok yol söylemişler fakat denesem de çözemedim yardımcı olabilmeniz mümkün mü ? Yada bu sorunla karşılaşmış bilgisi olan biri mevcut ise nasıl aştığını öğrenebilir miyim ?

Şimdiden teşekkür ederim .

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yüksek ısı ekran kartını yıpratmış. Lehim bilyelerinden biri veya birkaçı pcb'ye temas etmiyor. Çözüm çip tamiri veya çip değişimi. Bu tür sorunlar çok yaygın. Temiz format atıp sürücüleri doğru yüklediğinize eminseniz sorununuz %100 yukarıda bahsettiğim olaydan ibaret. Fan bakımlarınızı düzensiz yaptığınız için genelde böyle sorunlar oluyor. Güvendiğiniz profesyonel bir teknik servis sorununuzu halledecektir. Tamiri 150 değişimi 250 TL civarı.

SercanUzuntas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgi için çok teşekkür ederim belirttiğiniz şekilde kontrol yaptıracağım .