Ekran kartı güncelledikten sonra PUBG FPS düşmesi

Bu konuyu okuyanlar

yusufalonee

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Selam. Bugün ekran kartını güncelledikten sonra PUBG Mobile'da drop yemeye başladım 59 FPS'ten 20 30a iniyor o an CPU ve GPU sıcaklıkları da normal.
i5 10. Nesil 8 GB RAM 8 çekirdek NVIDIA GeForce MX 230 2 GB. Bugün güncelledikten sonra olmaya başladı bugüne kadar kasmadan akıcı oynuyordum.

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Nvidia denetim masasına girip. Ekran kartı tercihini otomatikten , yüksek performanslı nvidia ekran kartı olarak değiştirirsen , pc uygulamalarda intelin uhd grafik birimini değil, her zaman Nvidia ekran kartını kullanır. Fakat pil süresinde azalma oluyor kablosuz kullanmak istediğin zaman. Kesin çözermi sorunu bilemem ama deneyebilirsin.

yusufalonee

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Nvidia denetim masasına girip. Ekran kartı tercihini otomatikten , yüksek performanslı nvidia ekran kartı olarak değiştirirsen , pc uygulamalarda intelin uhd grafik birimini değil, her zaman Nvidia ekran kartını kullanır. Fakat pil süresinde azalma oluyor kablosuz kullanmak istediğin zaman. Kesin çözermi sorunu bilemem ama deneyebilirsin.
sıcaklık falan artarmı bunu yaparsam?

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Eminim , bende öyle kullanmaktayım. Otomatiğe alınca chrome veya opera tarayıcılarında gezerken arada ufak takılmalar oluyordu. Daha son bu yöntemi söylemişlerdi forumda. Bende otomatikten Nvidia gpu yu seçtim tüm uygulamalar için. Gerçekten fark etti. Sadece pilde kullanım süresini kısaltıyor. Başka bir negatif yanı yok. Zaten istersen tekrar otomatiğe alabilirsin. Denemekten zarar gelmez.

yusufalonee

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Eminim , bende öyle kullanmaktayım. Otomatiğe alınca chrome veya opera tarayıcılarında gezerken arada ufak takılmalar oluyordu. Daha son bu yöntemi söylemişlerdi forumda. Bende otomatikten Nvidia gpu yu seçtim tüm uygulamalar için. Gerçekten fark etti. Sadece pilde kullanım süresini kısaltıyor. Başka bir negatif yanı yok. Zaten istersen tekrar otomatiğe alabilirsin. Denemekten zarar gelmez.
Peki ekran görüntüsü atarmısınız tam olarak nereden yapılıyor?

kirmiziamayesil

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Merhaba, dizüstü bilgisayarınız arkadaşın dediği gibi harici olan NVIDIA ekran kartını değil, dahili olan İntel'in ekran kartını kullanıyor olabilir. "NVIDIA Denetim Masası"na girip program özellikleri kısmından PUBG'yi seçiniz. Ardından grafik işlemcisini "Yüksek performanslı NVIDIA grafik işlemcisi" olarak değiştiriniz.

Detaylı Video

Quantum99

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Nvidia denetim masasına girdikten sonra. Solda physx yapılandırması ve 3d ayarların yönetilmesi var.
Phsyx işlemcisi seçiminde altında ki kutucuğu nvidia ekran kartın olarak seç.
3d ayarlarında ise , otomatik seç kısmına tıkla ve yüksek performanlsı nvdia işlemcisini seç.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-02-27 150830.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-27 150830.png
    102.9 KB · Görüntüleme: 89
  • Ekran görüntüsü 2021-02-27 150851.png
    Ekran görüntüsü 2021-02-27 150851.png
    127.7 KB · Görüntüleme: 118