Ekran kartı görünmüyor niye olabilir?

Bu konuyu okuyanlar

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar şimdiye kadar ekran kartı görünüyordu monitörü hdmı çevirici ile bağlıyordum ama kasaya dokununca ekran kararıyordu ondan çeviriciyi çıkarttım direk vga ile bağladım şimdi ekran kartını görmüyor işlemci ile kullanıyorum, yeni monitör alıcam zaten ama yeni monitör de bu sorun devam eder mi? hdmı ile bağlarsam yine kasaya dokundugum da gider mi kasadan ayar yaptırmak gerekse pahalı birşey midir?

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Kabloyu anakart çıkısına mı takıyorsunuz yoksa ekran kartının çıkışına mı ?

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Kabloyu anakart çıkısına mı takıyorsunuz yoksa ekran kartının çıkışına mı ?
Usta çıkış falan bilmiyorum kasa arkasında 1 tane hdmi 1 vga giriş yeri var zaten başka secenek yok

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Şimdi arkada bi anakarttan gelen girişler bide harici ekran kartının girişleri var. Senin harici ekran kartının olduğu yere takman lazım. Ekran kartı marka modeli nedir

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Şimdi arkada bi anakarttan gelen girişler bide harici ekran kartının girişleri var. Senin harici ekran kartının olduğu yere takman lazım. Ekran kartı marka modeli nedir
Amd radeon modelini unuttum malsef amd driverı yüklü ama açılmıyor şuan o ordan görüyordum modeli

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
başlat > çalıştır > dxdiag yapıp ekran ve oluşturucu bölümlerinden görebilirsiniz ekran kartınızı. Ekran kısmında dahili oluşturucu kısmında harici ekran kartı gözükür

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Orda da intel görünüyor işte sıkıntı orda ekran kartı hiçbişekil de ortada yok

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hocam üstteki giriş dahili giriş siz alt tarafta bulunan girişe kullanacaksınız. Üst kısma takarsanız harici ekran kartı çalışmayabilir.​

Ekli dosyalar

• kasa.jpg
    kasa.jpg
    99.4 KB · Görüntüleme: 244

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
1 Tane vga girişi var ancak 2 değil

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bu kasaya direkt olarak VGA bağlayınca mı bu sorun oluştu? Yoksa önceden de mi bazı sorunlar vardı?

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
VGA'dan bağla şimdilik, driver sorunu olabilir ya da direk onboard(işlemcinin VGA girişine) bağla.

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Başka VGA yok tek 1 tane vga girişi var o da işlemcinin galiba ekran kartı görünmüyor bilgisayar da oraya bağlayınca

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
tam tahmin ettiğim gibi.
o vga çıkışı harici kart takılınca devre dışı kalıyor.
o kararmanın nedeni de kullandığınız ürün ya bozuk ya kalitesiz ya da kasada vs kaçak var ondan yapıyor.