Ekran Kartı Aşırı Isınma sorunu (boşta)

Bu konuyu okuyanlar

Mr. Handy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nvidia 9800gt ekran kartı kullanıyordum. ekran kartı senelerdir bilgisayarımda takılı olduğu için bozuldu. Peder pc'yi bilgisayarcı bi dostuna götürdü. PC'ye atı raedon hd 4300/4500 series ekran kartı taktılar. PC geldiğinde yeni ekran kartımı oyunlarda bir deneyim dedim. World of Tanks'ı açmadı, AoE3'te ve fallout3'te fln düşük sistem oyunlarda 10 fps veriyordu. Baktım GPU sıcaklığına ve şaşırdım. Kart boşta 100 derece oyunda 110 - 120 derece oluyor. Kartta küçük bir fan vardı ve dönmüyordu. biraz elleyerek döndürdüm. Pek birşey değişmedi ama boşta 90 derece oyunda 100 derece devam ediyordu.Yeni kart sipariş ettik.(modeli bilmiyorum süpriz yapacaklarmış). 9800 gt kartımda fan olmamasına rağmen daha yüksek sistemli oyunlarda( Farcry 3 - Assasins creed 3 - Tomb raider fln) böyle yüksek sıcaklık olmuyordu. Sorun PC'de mi yoksa Kart'ta mı?
Adsız.png

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bilgisayarcı elinde kalmış, çatlak patlak hurda bi ekran kartı takmış olmalı, zaten sorunsuz çalışsaydı bile verim çooook düşük o kartta... Aşağıda puanlamalara baktığımızda neredeyse 5 kat daha kötü bir kart takmış.

1577557673272.png

Mr. Handy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisayarcı elinde kalmış, çatlak patlak hurda bi ekran kartı takmış olmalı, zaten sorunsuz çalışsaydı bile verim çooook düşük o kartta... Aşağıda puanlamalara baktığımızda neredeyse 5 kat daha kötü bir kart takmış.

Ekli dosyayı görüntüle 84026
Tahmin etmiştim cidden. Age of empires 3'ü daha önce ekran kartı olmayan işlemcisi kötü bir bilgisayarda oynuyordum ve iyi performans alıyordum kartı çıkarsam mı çıkarmasam mı onu düşünüyorum başına bişey gelmesinden emanet çünkü.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
9800gt nin fansızı mı varmış diye sordum kendi kendime.
neyse takılan kart çok kötü bi kart. 9800 gt nin rakibi 4830 falan olmalı idi en düşük. yerine takılan kartın fanı da bozukmuş. yok yani nerden bulmuş o da ayrı konu. tavsiyem r7240 taktırmanızdır.

Mr. Handy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
9800gt nin fansızı mı varmış diye sordum kendi kendime.
neyse takılan kart çok kötü bi kart. 9800 gt nin rakibi 4830 falan olmalı idi en düşük. yerine takılan kartın fanı da bozukmuş. yok yani nerden bulmuş o da ayrı konu. tavsiyem r7240 taktırmanızdır.
Gıgabyte GA-G31M-ES2C anakrt destekler mi bilmiyorum ama tavsiyeni gözden geçireceğim. Sağol dostum:D

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Çok
Nvidia 9800gt ekran kartı kullanıyordum. ekran kartı senelerdir bilgisayarımda takılı olduğu için bozuldu. Peder pc'yi bilgisayarcı bi dostuna götürdü. PC'ye atı raedon hd 4300/4500 series ekran kartı taktılar. PC geldiğinde yeni ekran kartımı oyunlarda bir deneyim dedim. World of Tanks'ı açmadı, AoE3'te ve fallout3'te fln düşük sistem oyunlarda 10 fps veriyordu. Baktım GPU sıcaklığına ve şaşırdım. Kart boşta 100 derece oyunda 110 - 120 derece oluyor. Kartta küçük bir fan vardı ve dönmüyordu. biraz elleyerek döndürdüm. Pek birşey değişmedi ama boşta 90 derece oyunda 100 derece devam ediyordu.Yeni kart sipariş ettik.(modeli bilmiyorum süpriz yapacaklarmış). 9800 gt kartımda fan olmamasına rağmen daha yüksek sistemli oyunlarda( Farcry 3 - Assasins creed 3 - Tomb raider fln) böyle yüksek sıcaklık olmuyordu. Sorun PC'de mi yoksa Kart'ta mı?Ekli dosyayı görüntüle 84014
düşük bir kart size GTX 750 TI öneririm (350TL)

Son düzenleme:

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
o kartlrın hepsi desteklenir. r7 240 da olur gtx750 ti de olur. hangisini isterseniz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sistem önemli, sistem özelliklerin nedir? Çok aşağı bir sistem değilse destekler, darboğaz yapmaz.

Mr. Handy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sistem önemli, sistem özelliklerin nedir? Çok aşağı bir sistem değilse destekler, darboğaz yapmaz.
Sistem:
İşlemci: Core 2 duo E7200
Ram: 4GB
PSU: ISO-400PP
win 8 64 bit
böyle işte.
anakart yukarıda

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Öncelikle sistemi Windows 8.1 yap. AIDA64 ile bak sıcaklık derecesine.

Mr. Handy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle sistemi Windows 8.1 yap. AIDA64 ile bak sıcaklık derecesine.
bakacak bir şey yok kasanın yan kapağını açtım Ekran K. hariç herşey soğun dokununca. Ama ekran kartı doğalgaz peteğinden daha sıcak. el,n, sadece yaklaştırınca hissediyon ısıyı

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
bakacak bir şey yok kasanın yan kapağını açtım Ekran K. hariç herşey soğun dokununca. Ama ekran kartı doğalgaz peteğinden daha sıcak. el,n, sadece yaklaştırınca hissediyon ısıyı
O kartın fanında,macununda sorun olabilir.Ama o kartı iade et.GTX 750 TI al en iyi performansı alırsın.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821

Konu açıp yardım istiyorsunuz yardımcı oluyoruz sonra da bakacak bir şey yok diyorsunuz. Kendiniz çözün o zaman sorununuzu.

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
ram eh işte ama ekran kartı fena darboğaz koyacaktır o karta.

Mr. Handy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Konu açıp yardım istiyorsunuz yardımcı oluyoruz sonra da bakacak bir şey yok diyorsunuz. Kendiniz çözün o zaman sorununuzu.
Yani orada kastım sıcaklığın kaç derece olduğunu zaten biliyorum demek. Bu kadar agresif tepki vermeniz üzdü. Zaten baksam sorun çözülür mü ki?

yolgezer74

Doçent
Reaksiyon puanı
159
Yani orada kastım sıcaklığın kaç derece olduğunu zaten biliyorum demek. Bu kadar agresif tepki vermeniz üzdü. Zaten baksam sorun çözülür mü ki?
neden biliyon mu? çünkü kart ısınıyordur ama macun toz gibi nedenlerle demirler ısınmıyordur ya da pcb. ama işlemci kavruluyor olabilir. o yüzden bakmalısın.

Mr. Handy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
neden biliyon mu? çünkü kart ısınıyordur ama macun toz gibi nedenlerle demirler ısınmıyordur ya da pcb. ama işlemci kavruluyor olabilir. o yüzden bakmalısın.
ilk konuyu açtığım mesajda alttaki foto da İşlemci sıcaklığı yazıyor yani onu görmediyse kimse bişey diyemem. Toz yok bu arada makine ile temizledik bay ki çok toz çıktı. PARAzitCELL'in dediği gibi bozuk olabileceğini düşünüyorum