Ekran Kartı 63 Dereceden Sonra PC Kapanıyor Sorun Nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

ThreeDc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar daha önceden olmayan bir problem ile karşı karşıyayım bilgisayarım oyunlarda vs ısınıca kendini kapatıyor daha önce böyle bir problemle karşılaşmamıştım tam olarak takip ettim ve ekran kartı 63-70 derece de iken bilgisayar direk kapanıyor %100 fan hızıyla çalıştırmama rağmen. Sorun nedir nasıl çözebilirim biliyor musunuz psu'dan kaynaklandığını düşünmüyorum eğer ondan kaynaklı olsa daha önceden de aynı sorun ile karşılaşırdım veya fan hızı %100'de iken idare etmezdi çünkü ekran kartının fan hızı %50'ler de iken googleda bile kapanıyor ama %100 de iken google vs bir sıkıntı olmuyor sadece oyunlarda sıkıntı çıkıyor

PC ÖZELLİKLERİ;

Ekran Kartı Özellikleri (AMD Radeon HD 6850)

Genel Özellikler (RAM-Anakar VS)

Arkadaşlar umarım sorunun çözümünde bana yardım edebilirsiniz, yeni bir fan almayı düşünüyorum şuan ama kesin çözüm olucağını zannetmiyorum sıkıntının kaynağını bulmaya çalışıyorum bu arada tüm ısı değerleri normal gözüküyor programlar ile takip ettim. cpu stress teste soktum bir sıkıntı yok sadece gpu stress testte 63 dereceden sonra pc kapanıyor.

~ KaanCK ~

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,590
%50 fan hızıyla googleda kapanıyormu ???
Bakım yap gene olmazsa ekran kartını başka sistemde dene.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,893
Sorun direkt GPU'dan da kaynaklı olabilir ya da PSU performansını da kaybetmi şolabilir onlarca sebebi olabilir driveri silip test yapabilir misin? kasanın içini de açıp tozdan katman olmuş ise de temizleyebilir misin?

ThreeDc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun direkt GPU'dan da kaynaklı olabilir ya da PSU performansını da kaybetmi şolabilir onlarca sebebi olabilir driveri silip test yapabilir misin? kasanın içini de açıp tozdan katman olmuş ise de temizleyebilir misin?
Driveri kaldırıp tekrar kurdum kasanın içinide temizledim sadece biraz uzun sürdü kapanması ama yinede kapandı problem devam ediyor yani PSU'dan herhalde fakat sıkıntıyı tam olarak çözmek istiyorum

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,893
Peki PC takılı kalıyor mu, ses gelmesine rağmen?

ThreeDc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki PC takılı kalıyor mu, ses gelmesine rağmen?
İlk başta ekran gidiyor ama video felan açıksa bi 5 sn video sesi devam ediyor sonra o da gidiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor fanlar en yüksek hız oluyor otomatik görüntü gidiyor kısaca

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,893
Bende de eskiden böyle bir sorun olmuştu ve sorun PSU'daydı. Başka bir PSU ile deneyebilir misin?

Karamelli Dondurma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Dostum sorunun ekran kartından veya psu dan kaynaklanıyor. Psu eğer kalitesiz ise belli bir zaman sonra değerlerini koruyamıyor ve voltajlar dengesizleşiyor. Bu da ekran kartının tam performans çalışırken çektiği enerjiyi karşılayamıyor ve sistem kapanıyor. Eğer psu sağlamsa, ekran kartında bir sıkıntı var. Ekran kartını yoracak herhangi bir uygulama açık değilken üstüne üstlük fanları çalışırken sistemin kapanması normal bir durum değil. Ekran kartını başka bir pc de denemeni öneririm.

ThreeDc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Büyük ihtimalle sorun PSU'dan zaten fanıda dönmüyormuş şimdi fark ettim, yarın yeni bir psu sipariş edeceğim