Ekran kapalıyken laptop çalışır mı

Bu konuyu okuyanlar

Tanınmayan Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba herkese
Şunu sormak istedim arkaplanda gece boyunca indirilecek dosyalar var ekranı karartmayı falan biliyorum da hani laptopu katlayıp (artık ne deniyorsa) indirmeye devam edebilir miyim?
Ekranı katlayınca uyku moduna giriyor ama ben katlayıp indirmeye devam etmesini istiyorum.
Mümkün müdür acaba?
Teşekkürler şimdiden :)

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Windows 10'da maalesef mümkün değil. Parlaklığı ayarlayamıyor musunuz?

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Ekran kapanabilir ama kapağı kapatırsanız olmaz. Güç seçeneklerinden ekran kapatmayı 10 dakikaya getirin ekran 10 dakika sonra kapansın.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Merhaba. Güç seçeneklerinden "kapak kapatıldığında ne olacağını seç" bölümünden hiçbir şey yapma şeklinde ayarlarsanız, ekranı indirdiğinizde bilgisayar uyku moduna geçmez. Yine aynı bölümde ne kadar süre bilgisayar boşta kalırsa uyku moduna geçsin gibi ayarlar var. Onlarıda "hiç bir şey yapma" şeklinde ayarlayın. Bilgisayarınız sabaha kadar kapağı kapalı bir şekilde çatır çatır çalışır :)

Tanınmayan Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba. Güç seçeneklerinden "kapak kapatıldığında ne olacağını seç" bölümünden hiçbir şey yapma şeklinde ayarlarsanız, ekranı indirdiğinizde bilgisayar uyku moduna geçmez. Yine aynı bölümde ne kadar süre bilgisayar boşta kalırsa uyku moduna geçsin gibi ayarlar var. Onlarıda "hiç bir şey yapma" şeklinde ayarlayın. Bilgisayarınız sabaha kadar kapağı kapalı bir şekilde çatır çatır çalışır :)
Öncelikle çok çok teşekkürler
Nerede bulabilirim bu dediğiniz yeri

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kapağı komple kapatmayın biraz boşluk bırakın ve karartın anca o şekilde komple kapatırsanız uyku moduna geçer.

BacXkupXz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese
Şunu sormak istedim arkaplanda gece boyunca indirilecek dosyalar var ekranı karartmayı falan biliyorum da hani laptopu katlayıp (artık ne deniyorsa) indirmeye devam edebilir miyim?
Ekranı katlayınca uyku moduna giriyor ama ben katlayıp indirmeye devam etmesini istiyorum.
Mümkün müdür acaba?
Teşekkürler şimdiden :)
Ekran kapansa bile indirmeye devam eder

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,913
Buldum çok teşekkür ederim can kurtarıcısınız resmen çok teşekkür ederimm ?
Rica ederim. Ben yine de ilgili fotoğrafları aşağı bırakıyorum.
3 bölümünde ayarlarını yaptğınıza dikkat edin. Çünkü, kapağı kapattığınız için bilgisayarı kullanmayacağınız için bilgisayar boşta kalma politikasında kendini uykuya geçirir. Yani bir kuraldan geçerken diğerine takılırsınız.

2.jpg
3.jpg

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    46.2 KB · Görüntüleme: 74