Ekran kapalıyken fazla şarj yemeyen telefon önerisi

LifeStyle

Doçent
AMOLED ekran, bir tık daha iyi batarya ve şarj performansı için aradaki farka değer sanki. Güncelleme konusunda nasıl Realme? Öyle hemen gelsin takıntım yok ama 2 yıl Android güncellemesi veriliyor mu?

Telefonda uygulama sayım epey az. 64 GB sürümün 35 GB'ı boş zaten. Bir 10 GB fotoğraf / video var en az. Temiz bir format atmayı düşünüyorum. Çare olmazsa yeni bir telefon bakacağım. Ben 3.5 yıl HTC One A9 kullandım. 9T'nin bu kadar çabuk eskimemesi lazım diye düşünüyorum. Birde cihazıma epey iyi bakarım ben. AccuBatery'nin Pro versiyonunu satın almıştım batarya sağlığını yüzde 90 olarak gösteriyor. 1 yıl sonuna göre iyi sanki.

Poco'nun çerçeve plastik olduğu için hiç sıcak bakmıyorum yoksa fiyatına göre epey iyi cihaz bence de.
bence iyi. ama %10luk kayıp iyi midir bilemiyorum. bence %10 için yeni telefona bulaşma derim. yeşil kağıdın durumu, alım gücü, kışın gelmesiyle bizi daha zor günler bekliyor. paranı yatırım olarak değerlendirmeni öneririm.

htc falan artık battı batacak. zamanının 1 numaralı markalarından biriydi. bence sen tam gaz kullanmaya devam et, çok şarj yiyen uygulamaların başında face messenger ve facebook var. onların lite sürümlerini kur. (eğer kullanıyorsan)

whatsapp için yapılacak birşey yok. tarayıcı olarak brave kullanabilirsin. chrome şarj yiyor. hem youtube da bişi izleyecekken 2 reklamdan biri olan "piizzzzza" diye reklamları da görmezsin :D

konumunu kapalı kullanman, nfc kullanmıyorsan kapalı durması, ve akıllı saat kullanıyorsan bluetooth u full açık gezmemelisin.

hard formatta herşey silinecek biliyorsundur, yedeklerini almayı sakın unutma.. ben lg g2 telefonumu 5.5 yıl kullandım. neden sen de htc rekorunu kırmayasın ki :) patlayana kadar devam... :)

Cvnmrt

Profesör
bence iyi. ama %10luk kayıp iyi midir bilemiyorum. bence %10 için yeni telefona bulaşma derim. yeşil kağıdın durumu, alım gücü, kışın gelmesiyle bizi daha zor günler bekliyor. paranı yatırım olarak değerlendirmeni öneririm.

htc falan artık battı batacak. zamanının 1 numaralı markalarından biriydi. bence sen tam gaz kullanmaya devam et, çok şarj yiyen uygulamaların başında face messenger ve facebook var. onların lite sürümlerini kur. (eğer kullanıyorsan)

whatsapp için yapılacak birşey yok. tarayıcı olarak brave kullanabilirsin. chrome şarj yiyor. hem youtube da bişi izleyecekken 2 reklamdan biri olan "piizzzzza" diye reklamları da görmezsin :D

konumunu kapalı kullanman, nfc kullanmıyorsan kapalı durması, ve akıllı saat kullanıyorsan bluetooth u full açık gezmemelisin.

hard formatta herşey silinecek biliyorsundur, yedeklerini almayı sakın unutma.. ben lg g2 telefonumu 5.5 yıl kullandım. neden sen de htc rekorunu kırmayasın ki :) patlayana kadar devam... :)
İyi dediniz de konu sahibi Mi 9T kullanıyor. 😃
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Realme 7 Pro'nun bataryası SE'den çok fazla değildir diye düşünüyorum.
Bayağı fark var.

SE2020 almam zaten hayatta. Bu ekrandan öyle bir ekrana geçmek istemem yani. Zaten bütçemi de epey zorlar SE. O yüzden 7 Pro iyi gibi.
9Tden 7 proya geçmek gibi ultra mantıksız bir işi neden yapıyorsun?
Bu millet niye inatla orta segmentte bocalıyor anlamıyorum.
Amirale geçmeyecekseniz boşuna telefon değiştirmeyin.

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
9Tden 7 proya geçmek gibi ultra mantıksız bir işi neden yapıyorsun?
Bu millet niye inatla orta segmentte bocalıyor anlamıyorum.
Amirale geçmeyecekseniz boşuna telefon değiştirmeyin.
Abi telefonu kullanmama rağmen neredeyse şarjı kullanıyormuşum gibi gidiyor. Özellikle de MIUI 12 sonrası fena oldu. En iyi zamanları MIUI 10 zamanlarıydı. Şimdi 10'a dönmek istesem garanti gidecek. 1 yıl sonra da bu cihazı elimden çıkarmam zorlaşacak. Üstelik orta segment daha pahalı hale gelebilir. TeknoEss Pixel 5 deneyecekmiş. Olursa onu alabilirim. 1-2 daha vaktim var.

Abi telefonu kullanmama rağmen neredeyse şarjı kullanıyormuşum gibi gidiyor. Özellikle de MIUI 12 sonrası fena oldu. En iyi zamanları MIUI 10 zamanlarıydı. Şimdi 10'a dönmek istesem garanti gidecek. 1 yıl sonra da bu cihazı elimden çıkarmam zorlaşacak. Üstelik orta segment daha pahalı hale gelebilir. TeknoEss Pixel 5 deneyecekmiş. Olursa onu alabilirim. 1-2 daha vaktim var.
Antiroll back olayı mı var?

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Antiroll back olayı mı var?
Evet bildiğim kadarıyla var. Realme'nin ekran kapalıyken olan şarj performansı ovuldu baya ama kullanıcısı olmadığım için bilemiyorum tabi. Belki babamla konuşurum iPhone 11 zorlarim sonra ben ona taksitle öderim. Bu senaryo ikinci dönem de okullar uzaktan olursa gerçekleşebilir.

Evet bildiğim kadarıyla var. Realme'nin ekran kapalıyken olan şarj performansı ovuldu baya ama kullanıcısı olmadığım için bilemiyorum tabi. Belki babamla konuşurum iPhone 11 zorlarim sonra ben ona taksitle öderim. Bu senaryo ikinci dönem de okullar uzaktan olursa gerçekleşebilir.
2. Dönem okullar uzaktan olmaz.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Bu arada geçenlerde güncellemeyle şöyle bir şey geldi. Sanırım bundan bahsediyorsunuz.
Ekli dosyayı görüntüle 120352
Rica etsem bu modu açıp, Wi-Fi, BT gibi her şeyi kapalı olduğu bir gece yattıktan sonra sabah şarjın yüzde kaç gittiğini bildirebilir misin? Birde bu mod olmadan ne kadar gidiyordu geceleri? Teşekkür ederim.

alpotter

Profesör
Rica etsem bu modu açıp, Wi-Fi, BT gibi her şeyi kapalı olduğu bir gece yattıktan sonra sabah şarjın yüzde kaç gittiğini bildirebilir misin? Birde bu mod olmadan ne kadar gidiyordu geceleri? Teşekkür ederim.
Bugün deneyeceğim.
Bir de emin olmak için bir kere daha araştırdım. Realme topluluk sayfasındaki bilgiye göre bu mod hakkında yazılanlar :

"With the help of this feature, we can save our smartphone's battery, because even when we are not using the phone, our phone has to work as much as when we use it. Our phone will consume less power at night when idle. The network connection and sensors will also consume less power, and app background activities will be reduced. However, there may be delays in receiving messages."

linki : Realme Community

alpotter

Profesör
Öncelikle söyleyeyim bu konuda hangi marka veya işletim sistemi daha başarılı bilmiyorum. En fazla % kaçlık bir düşüş yaşanmalı bilmiyorum. Bilgisi olan üyelerin bu ekran görüntülerini incelemelerini rica ediyorum.
22.45'te %81 seviyesinde olan şarj sabah kalktığımda 7.20 %79'a indiğini gördüm.
Not: ilk ekran görüntüsünde wifi bluetooth açık gözüküyor ancak görüntüyü aldıktan sonra farkedip ikisini de kapattım.
@Görkem Say
IMG_20201023_072146.jpg

Screenshot_2020-10-23-07-21-11-85.jpg

Realme 6 Pro veya 7 Pro almanızı öneririm.
Realme 6 pro ile 90hz standart kullanımda 8.30-10 saat arası alıyorum. 60hz'de 12.30-13 saati gördüğüm oldu.
Yatmadan önce %100'e kadar doldurup kapatmadan bıraktım. 7 saat sonra şarj %96'ya inmişti.
7 Pro hem 60hz, hem de amoled olduğundan pil konusunda daha başarılı olabilir. Ama 6 pro'nun garip bir şekilde 7 pro'ya göre birçok üstünlüğü var.
Realme ui arayüzü sade, akıcı bir arayüz. Batarya dostu diyebiliriz. :)
Android 11 ve 12'yi de alır büyük ihtimalle.
@Cvnmrt 'in açtığı güncelleme takvimiyle ilgili konuda Aralık 2020'de Android 11'in geleceği realme tarafından açıklandığı yazıyordu.
Cihazla hakkında merak ettiğiniz herhangi bir şeyi sorabilirsiniz hocam :)
Burada da yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın, ekran görüntülerini kontrol ettim. Yatmadan önce %100'e kadar doldurup kapatmadan bıraktım. 7 saat sonra şarj %92'ye inmişti.

Son düzenleme:

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Öncelikle söyleyeyim bu konuda hangi marka veya işletim sistemi daha başarılı bilmiyorum. En fazla % kaçlık bir düşüş yaşanmalı bilmiyorum. Bilgisi olan üyelerin bu ekran görüntülerini incelemelerini rica ediyorum.
22.45'te %81 seviyesinde olan şarj sabah kalktığımda 7.20 %79'a indiğini gördüm.
Not: ilk ekran görüntüsünde wifi bluetooth açık gözüküyor ancak görüntüyü aldıktan sonra farkedip ikisini de kapattım.
@Görkem Say
Ekli dosyayı görüntüle 120807
Ekli dosyayı görüntüle 120805

Burada da yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın, ekran görüntülerini kontrol ettim. Yatmadan önce %100'e kadar doldurup kapatmadan bıraktım. 7 saat sonra şarj %92'ye inmişti.
Yüzde 2 düşüş baya iyi gibi geldi bana mod açıkken. Üstüne birde 7 Pro 3600 TL'den satışa çıkmış.