Ekran ışığı yanıp sönüyor

Bu konuyu okuyanlar

furkan0122

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Monitörün ışığı yanıp sönüyo sürekli.Ekran kartıyla işlemciyle vs vs. bi alakası yok çünkü başka pc'ye bağladım ama yinede sorun devam etti.Zaten vga kablosunu bağlamadan bile sadece güç kablosu takılıyken de ışık yanıp sönüyo ama açılmıyo.uzun bi süre geçince kendi kendine geliyo ve pc kapanana kadar hiç gitmiyo.lütfen yardım edin :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Anladığım kadarıyla inverter yada ledlerinde sorun var monitörün bu durumda ya tamir ettireceksin yada yeni bir monitör alacaksın artı farklı bir vga kabloylada denemeni tavsiye ederim.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Eski günlerimi hatırladım bundan 8 yıl önce benimde bir böyle sorunu olan bir monitörüm vardı aynı seninki gibiydi sorunu bazen geliyor bazen ışığı yanıp sönüyordu. Tabi ben çok kasmadan kurcalamadan direk yeni monitör almıştım. Önerim birde ekranı pc ye bağlayan ara kabloyu değiştirip denemeniz.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Yardımlık bir şey yok. Tamir ettirmen gerek. Benim ekranımda da benzeri oldu:
Ekranı açıyordum 5-10 dakika sonra yavaş yavaş görüntü geliyordu. Zamanla bu süre 2 saate kadar uzadı. Açık olduğu sürece sorun çıkmıyordu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet beyler sadece ve sadece beni dinleyin

Aynı sorun bende de oldu ekran ışığı yanıp sönüyor bende pc bölümünde okuyorum . ve bu sorun oldugunda kafayı yedim resmen internet kafeye götürüyorum orda ekran görüntüsü geliyo tekrar eve geliyorum tekrar aynı sorun oldu . dedim siktir et . babama söyledim laptop aldım sonra bu bozulan pc yi parçalıyarak (ram,ekran kartı vs.) satayım dedim . satmadan önce son bi kez çalışıyomu diye bakıyım dedim yine çalışmadı açtım kasanın kapagını kabloları kontrol ettim internetten araştırdım kimine göre vga kablosu bozuk kimine göre ekran kartı bozuk diyolar. ama sorun tamamen ram . ramleri slotlarına oturtamıyoruz beyler . oturttugunuzdan emin olduktan sonra ramlerin üstüne iyice bastırın . ve bana dua edin ;) sakın yeni ram,ekran kartı,monitör almaya kalkmayın sorun kesinlikle ve kesinlikle ramde hadi eyw.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hayır monitörden kaynaklanıyor MONİTÖRÜ DEĞİŞTRİNCE SIKINTI KALMADI.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı arıza bendede vardı öyle birşey oluyorsa kablolarında temassızlık vardır ben kablolarabiraz bastırdım oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben vga kablosunu çıkardım sıfır birtane taktım sıfırı taktıktan sonra sıkıntı vermedi eskisini çıkarıp sildim metal bölümünü sildim oda çalıştı yani anlıyacağınız varsa yedekte sıfır vga kablosu kulanın yoksa eskisini silip tekrar takın ama metal bölümünü iyi silin düzelir inş ben yaptım oldu hadi bol şans

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim sorun kişiden kişiye değişiyor.. kiminin monitörü bozuk kiminin ramlerinde vs sıkınları var. Arkadaşın dediğini yaptım ramleri iyice oturtamamışım ondan böyle olmuş tekrar bastırarak denedim çalıştı. :hammer::blush::blush:

Zazaqwqw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim monitör de turuncu yaniyo sonra mavi sonra sonuyo bu zaman sonra aciliyo sizce neyde kaynaklaniyo?