Yardım Egzoz Fan Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet Akkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar kasamı açıp termal macunu yeniledim ve ekran kartına ufak bir temizlik yaptım kasayı tekrar bağladığım da ise sorunsuz açıldı fakat kasanın arka kısmında bulunan egzoz fan çalışmıyor diğer bütün fanlar çalışıyor hiçbir sorun yok sadece arka kısımdaki egzoz fan çalışmıyor. Kasayı temizlerken fana hiçbir şey yapmadım yani durup dururken çalışmamaya başladı. Kablosunu kontrol ettim fakat bir sorun yoktu hatta çıkarıp başka girişe de taktım ama gene de çalışmadı. Sorun neden kaynaklı olabilir? Teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar kasamı açıp termal macunu yeniledim ve ekran kartına ufak bir temizlik yaptım kasayı tekrar bağladığım da ise sorunsuz açıldı fakat kasanın arka kısmında bulunan egzoz fan çalışmıyor diğer bütün fanlar çalışıyor hiçbir sorun yok sadece arka kısımdaki egzoz fan çalışmıyor. Kasayı temizlerken fana hiçbir şey yapmadım yani durup dururken çalışmamaya başladı. Kablosunu kontrol ettim fakat bir sorun yoktu hatta çıkarıp başka girişe de taktım ama gene de çalışmadı. Sorun neden kaynaklı olabilir? Teşekkürler.
Bu arada fan bozuk değil öndeki fanın yerine taktım fan çalışıyor kabloların üstünde fan1 fan2 yazıyor fan1 öndeki fanlar İçin fan2 de arkadaki için fan2nin üç girişi var fakat hiçbiri ikinci fanı çalıştırmıyor anlamadım sorunu

Son düzenleme:

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
işlemci fanının olduğu yere takmış olmayın?, ayrıca fan da bozulmuş olabilir pinler yeterli güç almazsa fan çalışmaz

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Arkadaki fanı direkt anakartamı takıyırson,yoksa kasanın kendi soketimi var.