Soru Eğitimsel Sorunlarım Ve Başıma Gelen Talihsizlikler

Bu konuyu okuyanlar

Liseliçocuk

Doçent
Reaksiyon puanı
275
Dokuzuncu sınıfa geçtim LGS kötü geçti Derken Puanlar Açıklandı Sonra Puanıma Baktım Rehberlik Öğretmenime Danıştım Bu Puana İstediğin lise olmaz dedi. Öğretmenime güvendim gittim OBP ye Göre Tercih Yaptım 0.12 ile Liseyi Ne nakillerde Ne ilk Tercihlerde Tutturabildim Evimden Uzak bir Anadolu lisesi çıktı. sonra son yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra istediğim lisenin puanına ve yüzdeliğine baktım tutturmuşum ancak OBP ile tercih yaptığımdan Orayı 3. nakillerde yazamadım ve kontenjanları dolmuştu ne yazık ki O Liseyi Tutturamadığım Hala İçimde Kanayan Bir yara Üstüne Üstlük Bunlar Beni Üzmeye Yetmezmiş Gibi Babam Üstümden İnmez Oldu Herşeyim e Karışır Oldu Onuda Geçtim Abim LGS de istediğim liseyi tutturmuş olmama ve Matematik Hariç Tüm Derslerimi Fulle yakın Yapmama rağmen beni iğneleyip duruyor beceremedin işte falan diye Bu kadar Tahlihsizliğin beni vurması yetmezmiş gibi Ders Çalışma Konusunda da Çeşitli Sorunlar Yaşıyorum Tüm Sorunlarımın Özeti Maddeler Halinde Şöyle;

1- Matematik Çalışırken Uykum Geliyor

2-Ders Çalışmak İçin Ortamım Yok

3-Hergün Afedersiniz Eşşekler gibi Matematiği Çözmeye Çalışıyorum Evdekiler LGS de 5 soruyu yapamadığım için Hergün Yaptığım Şeyleri telkin adı altında geri söylüyolar bunu bunu yap diye Yaptığımı Ve bunları bildiğimi söylediğimde sen hiçbirşey bilmiyorsun cahilsin vesaire söylüyorlar sen anca yat vb diyorlar

4-Sadece Matematik Çalışırken Diğer Derslerdeki konuları unuturum diye korkuyorum

Bu Sorunları Çözmek İçin Ne gibi öneriler önerirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yokmu Bir Cevap Verecek UP !

Son düzenleme:

Sonic.exe

Doçent
Reaksiyon puanı
921
Dokuzuncu sınıfa geçtim LGS kötü geçti Derken Puanlar Açıklandı Sonra Puanıma Baktım Rehberlik Öğretmenime Danıştım Bu Puana İstediğin lise olmaz dedi. Öğretmenime güvendim gittim OBP ye Göre Tercih Yaptım 0.12 ile Liseyi Ne nakillerde Ne ilk Tercihlerde Tutturabildim Evimden Uzak bir Anadolu lisesi çıktı. sonra son yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra istediğim lisenin puanına ve yüzdeliğine baktım tutturmuşum ancak OBP ile tercih yaptığımdan Orayı 3. nakillerde yazamadım ve kontenjanları dolmuştu ne yazık ki O Liseyi Tutturamadığım Hala İçimde Kanayan Bir yara Üstüne Üstlük Bunlar Beni Üzmeye Yetmezmiş Gibi Babam Üstümden İnmez Oldu Herşeyim e Karışır Oldu Onuda Geçtim Abim LGS de istediğim liseyi tutturmuş olmama ve Matematik Hariç Tüm Derslerimi Fulle yakın Yapmama rağmen beni iğneleyip duruyor beceremedin işte falan diye Bu kadar Tahlihsizliğin beni vurması yetmezmiş gibi Ders Çalışma Konusunda da Çeşitli Sorunlar Yaşıyorum Tüm Sorunlarımın Özeti Maddeler Halinde Şöyle;
Benimde istediğim lise çıkmadı. :/ Sen bence anadolu çıktığına dua et. Ben imam hatip'e kaldım. : / Birde başarısı falan olmayan bir okul... :/
1- Matematik Çalışırken Uykum Geliyor

2-Ders Çalışmak İçin Ortamım Yok

3-Hergün Afedersiniz Eşşekler gibi Matematiği Çözmeye Çalışıyorum Evdekiler LGS de 5 soruyu yapamadığım için Hergün Yaptığım Şeyleri telkin adı altında geri söylüyolar bunu bunu yap diye Yaptığımı Ve bunları bildiğimi söylediğimde sen hiçbirşey bilmiyorsun cahilsin vesaire söylüyorlar sen anca yat vb diyorlar

4-Sadece Matematik Çalışırken Diğer Derslerdeki konuları unuturum diye korkuyorum

Bu Sorunları Çözmek İçin Ne gibi öneriler önerirsiniz
1) Düzenli uyu, Portakal suyu falan iç belki seni diriltebilir. Olmazsa yüzünü yıka. Ya da her ne kadar zararlı olsa da kahve içip çalışmayı dene. Ben her gün kahve içiyorum da ders çalışıyorum. Ama işte kahve zararlı. :/

2) Evde yoksa şimdi corona olmasaydı kütüphanede falan çalış diyecektim ama yinede tavsiyeleri vereyim. Kütüphane varsa orada çalışmayı dene. Ya da bir bildiğin iyi bir arkadaşın varsa onun evinde de beraber çalışabilirsiniz ama işte corona olmasaydı keşke. :/ Ya da okul çıkışı okulda kal ve okulda çalış. :) Ya da evde çalışma ortamını kendin hazırlayabilirsin. Şu video yardımcı olabilir.

3) Aileni görmezden gel. Nasıl yani onları kafana takma. Bende de benzer durum var diyebilirim ve kafama takmıyorum. :) Çünkü yapacağıma inanıyorum. Sende inan ve görmezden gel. Onlar senin motivasyonunu düşürmeye çalışıyor sanırım. Ben senin yapacağına inanıyorum. :) (yanlış anlaşılmasın aileni kötülemiyorum yani öyle anladım)

4) Her gün düzenli tekrar yap. Düzenli test çöz ve konu tekrarı yap. Böylece unutmazsın.

İyi Forumlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada linkini vermeyi unutmuşum belki işe yarayabilir.

Son mesajlar