Eğitim Sistemi İyiymiş gibi birde okulları açıyorlar

Bu konuyu okuyanlar

Yasin Koçak 23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
49
Mesala amerikada üniversite şöyle.İlk sene bütün dersleri görüyorsun 2.sene hocalarınla beraber en yatkın olduğun dersi seçiyorsun çok mantıklı bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece bir ders yüzünden hayatın kararıyor düşünsene
ama amerkidaki okul fiyatlarından heberin var mı? verebilecek mi o parayı herkes

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Hocam ben herkesin yapabileceği kadar indirsinler demiyorum.Seçiciliği çok arttı matematiğin biraz indirebilirler çokda kolay yapsınlar demiyorum.Matematikte yeni nesil sorular çözülmüyor yeni nesil soru olmayan bir denemede matematikte full çıkarırken yeni nesil olanda 5-6 yanlışım çıkyor.Eğer yapamazsam bir dersi hayatın kararıyor
Önceden sordukları sorular daha çok ezber dayalıydı. Şimdi ise düşünme yeteneğini ölçen sorular soruyorlar. Bu yüzden çok fazla pratik yapmalısın. Benim zamanımda ezberle çöz geç mantığı vardı ve emin ol işe yaramıyordu. Şimdi bildiğini uygulamanı istiyorlar. Sorular belki bir tık zor olabilir ama emin ol kolay olmasından iyidir. Lise hayat karartmaz. İyi bir liseye gitmenin + sı olur ama sen kendin çalışmazsan sana bir faydası olmaz. Ne liselerden ne üniversiteler kazanılıyor. Önemli olan senin biliçli olup baştan sıkı tutman.
Mesala amerikada üniversite şöyle.İlk sene bütün dersleri görüyorsun 2.sene hocalarınla beraber en yatkın olduğun dersi seçiyorsun çok mantıklı bence

Sadece bir ders yüzünden hayatın kararıyor düşünsene
Benim okuduğum üniversite de böyle. İlk 2 sene zorunlu dersler 3 ve 4'te kendi bölümünde yöneleceğin alana göre seçiyorsun. Ama bu dediğin her bölümde olmaz, olması zaten imkansız.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Eğitim sistemi düzenleyenin Allah belasını versin.Hayatımızı 3 saatte belirliyorlar.Birde okulları açıyorlar her yerde açıklama yapıyorlar öncelik eğitim diye.Eğitim sistemini ben yapsam 13 yaşımda daha iyi olur neredeyse.8.sınıfım ve lanet olası burada okumak yerine Amerikada garson olmak istiyorum,ama ailem oku diyorlar bütün derslerim iyi ama şu matematik dersini bulanın 8 kişi çapraz sevsinler adamı.Ben ne yapıyım günlük hayatta 9 karesini bilmenesini.Yapacakları soruları öğretmenler 10 dakikada çözüyor bize 2 dakikada çöz diyor.
İlkokulda Çinlilerin öğrendiği=Yaşamak için üreticeksin
İlkokulda Almanların öğrendiği=Geçmişini bil
Bizim öğrendiğimiz=Ali ata bak
Kanka bende meslek lisesinde bilgisiyar bolumunde takiliyoz sadece 4 gu okula gelip pc dersi uzaktan egitim 2 gu var ondada mat fen hic bisi anlamiyoz bayadir gidiodum simdi 15 kasimda sinav yapcaz diyolar ne ogrettilerki siav yapcaklar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
burada okumak yerine Amerikada garson olmak istiyorum,
Bense Amerikada başkan olmak yerine Türkiyede çoban olmayı tercih ederim!
Söylediklerin müfredat olarak doğru, bir halt değil. Çok saçma ve işe yaramaz.
Ama lanet okuman doğru değil yeğenim. Lanet çok kötü bir şeydir.
Tıpkı bir ok gibidir, hedef buna layık değilse döner sahibini bulur derler.

636405

Doçent
Reaksiyon puanı
495
Bu baştakiler ya troll'lüğüne kötü yönetiyor yada acayip basiretsizler.

Bunlara oy verene kızmak lazım.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ogretmenlerinizi yabana atmayin. Iyi kotu oraya gelebilmek icin bir cok zorluk astilar.
Eskisi gibi ogretmen lisesi mezunu olup bilgisi, yontemleri geri de kalmis bir hocaniz varsa bilemem.

İyi kötü zorluk aşsalar dahi devletin her kadrosunda denetim olsun isterim şahsen.
Öte yandan benim zamanımda da lise elektrik çıkışlı kişiler tarafından alakasız dersler hakkında eğitim aldık. Sözde eğitim işte. Şimdilerde neredeyse herkesin evinde internet var. Heryer öğretmen zaten. 20 liraya özel ders alanlar gördüm. Öte yandan; Youtube, udemy derken sınırsız bilgi çağındayız. Bunu tabii ki ders çalışmakta değil de pubgde, instagramda, facebookta veya amongusta kullanmak daha mantıklı...

Son düzenleme:

Nik_neym

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Bir konuda haklısın. Soru çözümlerinde hocalar 10dk da çözüyor , bize 2 dk veriyorlar.
İsmin de yanlış olmuş: LGSnin olacaktı araya e girmiş.
EDİT: Bu sene lgs ye girdim. Sorun varsa alayım.
Hocalar 10 dk içerisinde anlatarak çözüyorlar, arada fark var.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
aklıma online eğitimde dünya 2. siyiz demeleri geldi xd.daha yüz yüzede bile bazı sömürülmüş ülkelerinin önündeyizdir o kadar.okulları özel okullara açıyorlar devlet okullarına açmıyorlar.adaletsiz varlıklar işte.

aklıma online eğitimde dünya 2. siyiz demeleri geldi xd.daha yüz yüzede bile bazı sömürülmüş ülkelerinin önündeyizdir o kadar.okulları özel okullara açıyorlar devlet okullarına açmıyorlar.adaletsiz varlıklar işte.
malum kişiler için
eğitim=ticaret

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
1603782087229.png
amerikadaki lise terk burger king çalışanı > üni okuyup yüksek lisans yapan türk genci

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Ben de girdim bu sene lgsye hiç çalışmadım okullar kapandıktan sonra izmir konaldayım sorularınızı alıyım.

Matematiği günlük hayatta nereme yarıcak demiştim ben 9 un karekökünün 8 katının bilmemnesinin gerçek hayatta ne işime yararki
Yaramıcak zaten ilerdeki mesleğinde yarayabilir hani bi kasiyer olduğunda yaramıcak evet haklısın.

hakgun

Asistan
Reaksiyon puanı
146
yiyosa açsınlar 1 kişi yüzünden 20+ kişi acı çekiyomu çekmiyomu görelim

Son mesajlar